Nejlepší 10 Loteries v Spojené státy 2022/2023

Americké loterie mají dlouhou a bohatou tradici podpory důležitých veřejných prací a projektů sociální péče. Od roku 1776 používá vláda USA k získávání peněz loterie, počínaje válkou za nezávislost, která byla financována z výnosů jedné z prvních loterií v zemi.

Po brzkém využití loterií k získávání finančních prostředků na důležité projekty se nápad uchytil. Peníze na financování prvních amerických projektů, jako je dláždění silnic a stavba kostelů, pocházely z loterijních fondů.

Nejlepší 10 Loteries v Spojené státy 2022/2023
Historie loterie ve Spojených státech
Historie loterie ve Spojených státech

Historie loterie ve Spojených státech

Ve skutečnosti někteří ze zakladatelů země podporovali používání loterijních fondů, včetně George Washingtona, který se neúspěšně pokoušel získat finanční prostředky na stavbu Virginie's Mountain Road. Dokonce i Thomas Jefferson považoval loterie za „nepostradatelné“. Benjamin Franklin se neúspěšně pokusil získat finanční prostředky na nákup děla revoluční války ve Philadelphii.

John Hancock úspěšně financoval přestavbu Faneuil Hall v roce 1761. Do roku 1832 se v osmi státech konalo 420 loterijních her. Byly to výnosy z loterie, které financovaly výstavbu univerzitních budov na Yale a Harvardu. Ve skutečnosti jižní státy financovaly rekonstrukci pomocí loterií po skončení občanské války.

Nápad použít výnosy z loterie k financování vládních projektů přišel z Anglie. V roce 1600 použila Anglie výnosy z loterie k financování kolonie Jamestown.

Nejvyšší soud rozhodl v roce 1878, že loterijní hry byly pro americké občany demoralizující, a Kongres zakázal používání pošty k inzerci loterijních her. Tyto kroky však nezabránily většině států v USA v legalizaci vládou provozovaných loterijních her.

V roce 1898 společnost Louisiana Lottery Company (LLC) monopolizovala loterie ve státě Louisiana a vydělala více než 20 milionů dolarů. Více než 90 procent prostředků soukromé loterie LLC pocházelo mimo Louisianu. Speciální vlaky pravidelně přepravovaly tisíce účtenek do sídla společnosti v New Orleans. Vzhledem k tomu, že zakladatel společnosti platil úplatky, firma se vyhýbala daním.

LLC vydělala 48 procent zisku, a to i po rozsáhlých úplatcích, které společnost zaplatila. Přidáním neprodaných tiketů do sudu, ze kterého byla vybírána výherní čísla, společnost často zmanipulovala systém, aby vyhrála vlastní peněžní odměny. Prezident Benjamin Harrison odsoudil bezohledné loterijní agentury a Kongres zakázal přesuny loterijních losů přes státní hranice nebo poštou. Systém louisianské loterie opředený skandály pokazil názor národní veřejnosti na loterie obecně.

Historie loterie ve Spojených státech
Novodobá loterie

Novodobá loterie

Na počátku 20. století se veřejnost začala dívat příznivěji na loterie. V roce 1963 získal New Hampshire peníze na vzdělání pomocí loterií. V roce 1967 zahájil New York loterii, která během prvního roku provozu vydělala více než 53 milionů dolarů. S ohledem na úspěch v New Yorku zahájilo dvanáct států do 70. let minulého století loterie. Pro státní vlády, které nechtějí zvyšovat daně, je schůdnou možností loterie.

Od 60. let se loterie v Americe vyvinuly tak, aby zahrnovaly mnoho forem hazardních her, jako jsou stírací losy a losy s okamžitou výhrou. Nákresy s více stavy, jako jsou Mega Millions a Powerball, jsou extrémně oblíbené.

Dnes se postoje k loterii uzavřely. Ve skutečnosti některé studie uvádějí, že většina Američanů online loterii schvaluje. I ti, kteří se neúčastní, mají na hraní loterie pozitivní názor. Gallupův průzkum z roku 2014 poznamenal, že 62 procent populace si myslí, že loterie je morálně přijatelná. Státní loterie provozované vládou jsou nejoblíbenější formou hazardních her v USA Ve skutečnosti pouze pět států, včetně Utahu, Nevady, Havaje, Aljašky a Alabamy, nespravuje státní loterie.

V roce 2016 vykázal New York nejvyšší výnosy z loterie ze všech států s více než 8 miliony dolarů. Do roku 2017 obyvatelé USA utratili více než 70 miliard nákupů losů. Státy poblíž hranic dostávají extra odměnu v hotovosti za přeshraniční prodeje, zejména za obrovské jackpoty Mega Millions a Powerball.

Novodobá loterie
Budoucnost loterie v USA

Budoucnost loterie v USA

Technologie loterií se neustále vyvíjí. Státní vlády zkoumají blockchain jako budoucnost her. Pro loterii je důležitá důvěra. Technologie blockchain je prakticky nemožné hacknout nebo změnit. U okamžitých, losovacích a dalších loterijních her může technologie blockchain zvýšit důvěru hráčů ve výsledek hry. Změna způsobu, jakým spotřebitelé hrají loterii, však může nějakou dobu trvat.

Špičková online technologie prozatím poskytuje sázkařům alternativní způsob, jak nakupovat tikety a účastnit se loterijních her. Vzhledem k tomu, že se očekává, že loterijní trh v příštích několika letech dosáhne hodnoty více než 625 miliard USD, regulační orgány, vláda a administrátoři se snaží využít sílu technologie ke sledování spotřebitelských výdajů na losy a usnadnit bezproblémovou komplexní zkušenost pro všichni zúčastnění.

Atrakce

Online loterijní kurzy jsou ve srovnání s jinými herními možnostmi notoricky nízké. Jackpoty jsou však obrovské, což je hlavním lákadlem pro kupce loterijních tiketů ve Spojených státech. Zejména velké výplatní loterie, jako je Powerball, zvyšují prodej tiketů, když se jackpot stále převaluje. Američané, kteří si kupují losy, sní o tom, že se stanou okamžitými milionáři.

online

Síla internetu slouží pouze ke zvýšení prodeje. V roce 2011 získaly státy pravomoc distribuovat online loterijní produkty. Ministerstvo spravedlnosti vydalo memorandum, které vysvětlovalo, že zákon o drátech se vztahuje pouze na sportovní sázení. Tento výklad zákona uvolnil cestu pro online loterijní hry, které několik států nabídlo dychtivým obyvatelům.

zákony

Historicky hazardní hry pomáhaly veřejným a soukromým subjektům získávat finanční prostředky v USA. Například v roce 1765 Harvard i Yale prováděly loterie, aby získaly peníze. Harvard začal získávat peníze pomocí loterií téměř o deset let dříve v roce 1747. V 50. letech 20. století podporovalo legální bingo 11 amerických států. Dnes jsou nejlepší loterijní stránky legální ve 48 státech, Portoriku, Panenských ostrovech a District of Columbia. Wyoming nedávno zahájil loterijní provoz v roce 2013. Všechny loterie s tikety jsou v USA řízeny státem a jsou licencovány státními loterijními komisemi.

Budoucnost loterie v USA
Populární loterie ve Spojených státech

Populární loterie ve Spojených státech

Powerball

Powerball je populární po celé zemi přitahuje hráče, kteří mají zájem vyhrát velké jackpoty. Při dvou losováních týdně v sobotu a ve středu si hráči vyberou pět čísel od 1 do 69, aby měli šanci na výhru, plus číslo Powerball mezi 1 až 26.

Jackpot hry začíná na 20 milionech dolarů a pokračuje, dokud někdo nevyhraje. Ti, kteří prohrají, mohou také vyhrát další ceny, což hráčům dává šanci 1 ku 25 něco vyhrát. Vítězové jackpotu loterie US Powerball se mohou rozhodnout, že budou dostávat peníze v roční platbě po dobu téměř 30 let, nebo přijmout jednorázovou částku v hotovosti.

Mega miliony

Jako celosvětově populární hra, Mega miliony nabízí hráčům příležitost vyhrát miliony s kresbami v pátek a úterý. Hráči si vyberou pět čísel mezi 1 a 70 plus číslo Mega Ball od 1 do 25. Stejně jako většina loterijních her mohou spotřebitelé povolit počítačovému systému loterie vybrat náhodně vygenerované číslo.

Pokud hráč uhodne výherní číslo nebo trefí jackpot v americké loterii s náhodnými čísly, může si své výhry vyzvednout. Šance na jackpot Mega Millions jsou však nízké, pouze 1 ku 302 milionům. Naštěstí s devíti úrovněmi cen je pravděpodobnost, že hráč vyhraje nějaké peníze, 1 ku 24. Stejně jako v Powerballu si vítězové mohou vybrat, zda přijmou plnou výplatu v hotovosti nebo roční platby.

New York Lotto

New York Lotto nabízí nejvyšší výhry, největší jackpot dosáhl 72,5 milionu dolarů. Aby měli hráči šanci získat podobné jackpoty domů, kupují si lístky do loterie dvakrát týdně. Výběrem šesti čísel mezi 1 a 59 má kupující tiketu šanci na minimální jackpot 2 miliony dolarů. Výběrem správného bonusového míčku si hráči mohou odnést vedlejší cenu. Pokud však nikdo nevyhraje, jackpot dále roste.

Populární loterie ve Spojených státech
Platební metody v loterii USA

Platební metody v loterii USA

MasterCard a Visa jsou zdaleka nejoblíbenější způsoby, jak zaplatit za nejlepší online loterijní losy online a v kamenných zařízeních. Jak se však americké loto vyvíjí a stále více hráčů nakupuje vstupenky z internetových stránek, mění se i způsoby placení. Zde je několik způsobů, jakými jsou hráči americké loterie placení lístků.

Účet

Aby si hráči v USA mohli zakoupit los na nejlepších loterijních stránkách, musí si otevřít účet u autorizované webové stránky. Otevření účtu je obvykle jednoduchý proces, který zahrnuje několik snadných kroků. Hráč musí například odeslat kontaktní informace, potvrdit e-mailovou adresu a poskytnout informace o ověření identity. Poté, co jsou informace potvrzeny, většina loterijních webových stránek umožní hráči zakoupit tikety.

Elektronická peněženka

Elektronická peněženka dává zákazníkům možnost vkládat, držet a převádět peníze online. Pomocí kreditní nebo debetní karty hráč vloží peníze do elektronické peněženky, kterou loterijní stránka přijímá. Hráči mohou také převádět peníze do elektronické peněženky bankovním převodem. Hráči často používají jiné elektronické peněženky k financování účtu elektronické peněženky. Vložením finančních prostředků na americký loterijní účet pomocí elektronické peněženky si hráč může zakoupit tikety, aniž by do loterie prozradil informace o svém bankovním účtu nebo kreditní kartě.

Platební metody v loterii USA
Nejčastější dotazy

Nejčastější dotazy

Jaký je největší jackpot Powerball, který kdy v Americe vyhrál?

Rekord jackpotu Powerball je 1,58 miliardy dolarů. Bylo rozděleno mezi tři výherce, kteří si každý zakoupili lístek v Tennessee, na Floridě a v Kalifornii. 13. ledna 2016 vyhráli Marvin a Mae Acostovi z Kalifornie, John a Lisa Robinsonovi z Tennessee a David Kaltschmidt a Maureen Smith z Floridy 528 milionů dolarů před daňovými povinnostmi.

Všichni vítězové se rozhodli přijmout plnou paušální částku ve výši 327 milionů dolarů. V roce 2019 získal šťastný výherce největší jackpot pro jednoho výherce v historii hry. Výhercova renta ve výši 768 milionů dolarů by měla znamenat, že obyvatel Wisconsinu je připraven na doživotí.

Jak si vítězové vybírají mezi anuitními platbami a jednorázovou hotovostní výplatou?

Pro výherce online loterie v USA je platba nabízena dvěma způsoby, plná platba v hotovosti nebo roční platby rozložené na 29 let. Anuita má vyšší hodnotu než jednorázová platba. Výběr mezi dvěma možnostmi výplaty závisí na cílech vítěze. Vítěz často volí možnost jednorázové částky, protože chce mít pod kontrolou, jak jsou peníze investovány.

Paušální výplaty mohou pomoci výhercům jackpotů vyhnout se dlouhodobým daňovým povinnostem a poskytnout vítězi peníze na investice do akcií, nemovitostí a dalších možností s vysokým výnosem. Dlouhodobé výplaty z anuity však mají daňové výhody. Federální daně z jednorázové platby okamžitě uberou značnou část z výher v loterii.

Existuje způsob, jak zaručit výhru v loterii ve Spojených státech?

Ano, kupující losu má zaručenou výhru, pokud si koupí losy pro každou jednotlivou číselnou kombinaci loterie. Pro většinu hráčů není tento systém hraní online loterie reálný. Avšak někdo, kdo má miliony nazbyt, může koupit každou kombinaci za šanci na 1 miliardu dolarů nebo více.

Když jackpot poroste, většina hráčů bude kupovat tikety ve skupině s rodinnými příslušníky nebo spolupracovníky, čímž se zvyšuje šance na výhru s tím, čím více tiketů skupina zakoupí.

Nejčastější dotazy

Nejnovější zprávy

Loterie v různých zemích
2022-08-09

Loterie v různých zemích

Loterijní hry jsou v mnoha zemích přítomny již více než století. Vlády je využívaly k získávání příjmů pro různé projekty a také k poskytování zábavy svým lidem. Na většině míst nebyla loterie odsuzována jako jiné formy hazardu. K dnešnímu dni jsou loterie stále velmi populární po celém světě. Díky internetu jsou nyní ještě pohodlnější, protože hráči mají přístup k loteriím i mimo jejich země. Zde jsou některé z největších loterií na světě podle zemí.