Nejlepší 10 Loteries v Bulharsko 2022/2023

Zpočátku existovaly veřejné i soukromé loterie po celém Bulharsku. Vláda však v roce 2020 zakázala všechna soukromá lotto, aby zlepšila řízení hazardních her, vyřešila korupci a minimalizovala nepříznivé dopady rostoucí kultury hazardu.

Loterijní průmysl v hodnotě přes 562 milionů dolarů je nyní pod kontrolou státu. Sázkaři však mohou hrát i hazardní hry pořádané v jiných zemích. Počet offshore poskytovatelů, kteří přijímají bulharské loto hráče, se také zvyšuje v reakci na zvyšující se počet sázkařů, kteří hrají losovací hry.

Nejlepší 10 Loteries v Bulharsko 2022/2023
Oblíbené loterijní hry bulharského hráče

Oblíbené loterijní hry bulharského hráče

Toto 2 6/49

Toto 2 6/49 je pravděpodobně nejoblíbenější místní loterie v Bulharsku. Koná se dvakrát týdně, v neděli a ve čtvrtek. Hra zahrnuje výběr šesti hlavních čísel ze skupiny čísel od 1 do 49. V loterii nejsou zapojena žádná speciální nebo bonusová čísla.

Aby hráči vyhráli jackpot, stačí, aby se shodovalo se šesti čísly na tiketu. Šance na výhru Toto 2 6/49 je 1 ku 13 983 816. Šance jsou vyšší, než jaké nabízí většina tomboly, což je pravděpodobně důvod, proč je tak populární.

Euromiliony

Euromiliony je jednou z největších loterií v Evropě a těší se obrovské oblibě mezi bulharskými sázkaři. Tato nadnárodní hra, která byla spuštěna v roce 2004, se losuje dvakrát týdně. Jedním z hlavních důvodů, proč je tombola stále oblíbená, jsou její vysoké jackpoty.

Poměr mezi cenou tiketu a možnou výhrou činí hru atraktivní pro většinu sázkařů. Šance na výhru jsou však relativně nízké ve srovnání s jinými loteriemi, které nabízejí nižší výplaty výher. Je třeba poznamenat, že ceny letenek se mohou v různých zemích lišit.

Oblíbené loterijní hry bulharského hráče
EuroJackpot

EuroJackpot

Eurojackpot je bezpochyby jednou z nejlepších online loterií v Bulharsku a v celé Evropě. Tato hazardní hra běží od března 2012 se dvěma týdenními losováními. Šance na výhru jsou relativně nízké, šance na výhru jackpotu je 1 ku 95 344 200.

Tikety Eurojackpot jsou také poměrně drahé. Nízké výherní kurzy jsou však kompenzovány vysokými částkami jackpotů, což je jeden z hlavních důvodů popularity hry mezi bulharskými sázkaři.

Hra loterie je také poměrně snadná, takže je vhodná pro nováčky i zkušené sázkaře. Hra zahrnuje výběr pěti hlavních čísel z fondu 50 a dalších dvou čísel z fondu 12.

EuroJackpot
Mega miliony

Mega miliony

Mega miliony je také docela populární mezi bulharskými sázkaři, přestože sídlí na jiném kontinentu, v USA. Loterie probíhá od roku 2002, slosování probíhá každý pátek a úterý. Tato hra je známá vysokými částkami jackpotů, které obvykle začínají na 40 milionech USD a zvyšují se po každém losování, dokud nevyhraje šťastný hráč.

Výherci jackpotu jsou vypláceni v odstupňovaných ročních splátkách. Hra zahrnuje výběr pěti náhodných čísel ze skupiny 70 a dalšího čísla ze skupiny 25. Šance na výhru jackpotu jsou nízké, ale šance na výhru jakékoli ceny jsou relativně atraktivní díky mnoha nabízeným úrovním cen.

Mega miliony
Platební metody v Bulharsku

Platební metody v Bulharsku

Kreditní karty

Většina bulharských sázkařů používá k nákupu lístků do tomboly kreditní karty. To proto, že kreditní karty patří k těm nejsnáze dostupným možnosti platby v loterii kromě hotovosti. Použití kreditních karet k nákupu vstupenek z nejlepších lotto stránek online je také relativně snadné.

Hráči potřebují pouze poskytnout informace o své kartě a částku, kterou mají zaplatit, a transakce je okamžitě zpracována. Téměř všichni prodejci vstupenek, kteří nabízejí vstupenky bulharským sázkařům prostřednictvím online platformy, přijímají platby kreditní kartou.

Elektronické peněženky

Elektronické peněženky jsou také velmi oblíbené mezi bulharskými hráči, kteří hrají online bulharskou loterii. Většina elektronických peněženek je přijímána mezinárodně, takže jsou vhodné pro bulharské hráče loterie, kteří chtějí hrát lotto online. Transakce elektronické peněženky jsou obvykle zpracovány okamžitě a bez dalších nákladů pro kupující vstupenek. Jsou bezpečné, zabezpečené a snadno se používají. A co je ještě lepší, uživatelé elektronické peněženky jsou často odměňováni různé loto bonusy.

Bankovní převody

Online bankovní převody jsou nepochybně jednou z nejoblíbenějších metod vkladů, zejména mezi hráči, kteří chtějí nakupovat velké objemy tiketů na losování. Obvykle se jedná o sázkaře, kteří chtějí maximalizovat své šance na výhru jackpotu nebo ziskové ceny.

To obvykle zahrnuje loterijní syndikáty. Bankovní převody navíc nabízejí vyšší transakční limity a špičkovou bezpečnost. Další výhodou možnosti platby je, že všechny záznamy o transakcích jsou uchovávány na jednom místě.

Kryptoměny

Kryptoměny se postupně stávají oblíbenou platební možností mezi bulharskými sázkaři, a to především kvůli bezpečnosti a anonymitě. Počet prodejců online slosovacích lístků podporujících možnost platby je však omezený.

Platební metody v Bulharsku
Jsou loterie v Bulharsku legální?

Jsou loterie v Bulharsku legální?

Loterijní legislativa v Bulharsku

Hazardní hry jsou v Bulharsku legální od roku 1957, kdy byl přijat zákon o hazardních hrách. Zákon obsahoval seznam povolených provozování hazardních her a příslušných předpisů. To umožnilo provozování soukromých i veřejných tomboly v rámci země. Zákon o hazardních hrách však v průběhu let prošel několika novelizacemi.

Jedna z nejvýznamnějších změn zaměřená na hazardní hry přišla v roce 2020, kdy bulharský parlament schválil zákony zakazující provozování soukromých loterií v zemi. Nový zákon má podobné principy týkající se kamenných a online loterií, ale s dodatečnými pravidly, která se konkrétně vztahují na online hry.

Loterijní zákony v Bulharsku

Hlavním zákonem upravujícím loterie v Bulharsku je Zákon o hazardních hrách, schválený bulharským parlamentem v roce 2012. Zákon se snažil nahradit předchozí Zákon o hazardních hrách z roku 1999, umožňující zahrnutí digitálních losovacích her, které v té době rychle rostly na popularitě. Kromě toho, Zákon o dani z příjmu právnických osob platí i pro poskytovatele tomboly pro účely výběru daní.

Jsou loterie v Bulharsku legální?
regulační úřad

regulační úřad

Do roku 2020 byla Státní komise pro hazardní hry regulačním orgánem odpovědným za loterie v Bulharsku.

Tento orgán byl však poznamenán četnými korupčními obviněními, že se stát rozhodl jej trvale uzavřít a převést regulační povinnosti a pravomoci na Národní finanční úřad. Některé z funkcí Národního úřadu pro příjmy zahrnují monitorování a řízení veškerých hazardních aktivit.

To zahrnuje dodržování pravidel a předpisů, schvalování pravidel hry aplikovaných poskytovateli, schvalování používaného softwaru online lotto stránky, uvalování sankcí v případě potřeby a poradenství státu ohledně změn zákonů o hazardních hrách.

regulační úřad
Zdanění

Zdanění

Bulharští sázkaři by měli odvádět daně ze všech svých výher v souladu s daňovými zákony země. To zahrnuje online lotto, která se v zemi těší obrovské popularitě. Každý poskytovatel je však odpovědný za odvádění daní vládě, což znamená, že vítězové obdrží své ceny s již odečtenými příslušnými částkami daně.

Je třeba poznamenat, že daňové zákony se vztahují pouze na místní tomboly, které v současnosti provozuje stát. To znamená, že sázkaři, kteří hrají slosovatelné hry na moři, nepodléhají místním daňovým zákonům.

Mohou však platit daně na základě místních zákonů platných v jurisdikci poskytovatele. Všechny výhry z hazardních her podléhají 20% dani z hrubých herních příjmů, což znamená 20% kladného rozdílu mezi příjmy získanými ze sázek a vyplacenými výhrami.

Zdanění
Reklamní

Reklamní

Zákon o hazardních hrách má přísná pravidla týkající se reklamy na hazardní hry. Poskytovatelé například nemohou potenciálním hráčům posílat nevyžádané elektronické nebo lákavé zprávy o hazardních hrách. Některé ze zákonem povolených funkcí v reklamách zahrnují názvy her, výsledky hry a částku zaplacenou za výhry.

Reklamní
Historie loterií v Bulharsku

Historie loterií v Bulharsku

Bulharsko má dlouhou historii hazardu, která sahá až do počátku 19. století. Loterie patřily mezi nejstarší formy hazardních her v zemi. Lotový průmysl vzkvétal v zemi od raného věku z několika společensko-politických důvodů.

Tyto hazardní hry zůstaly neregulované po několik desetiletí až do konce 19. století, kdy byla uzákoněna regulace hazardu. Bulharská vláda však v té době neměla mnoho prostředků, aby nově vytvořené zákony důkladně prosadila. V důsledku toho se rozšířil nelegální hazard.

Všechny formy hazardu byly zakázány na počátku 20. století, aby se vyřešil problém nelegálního hazardu, což způsobilo, že mnoho Bulharů upadlo do závislosti na hazardních hrách. Provozovatelé hazardních her však většinou zákaz ignorovali, protože několik heren nadále fungovalo.

To bylo umožněno vysokou mírou korupce, která byla tehdy v zemi běžná. V důsledku toho se provozovny hazardních her pouze maskovaly jako hospody, společenské kluby a další zařízení.

V roce 1957 zřídil bulharský stát monopol na všechny hazardní hry, loterie, sportovní sázení a bingo. Tyto tři formy hazardních her byly prvními, které byly v Bulharsku legalizovány po zákazu všech forem hazardních her. Legislativa o hazardních hrách prošla v průběhu let několika změnami, ale loterie zůstaly převážně legální.

Historie loterií v Bulharsku
Loterie v současné době v Bulharsku

Loterie v současné době v Bulharsku

V průběhu let se popularita hazardních her v Bulharsku zvýšila, protože se tomuto koníčku začalo věnovat více hráčů. Zavedení online slosovacích her bylo ústředním bodem v historii hazardu v zemi, což zlepšilo dostupnost těchto hazardních her. Například sázkaři si dnes mohou kupovat vstupenky od offshore poskytovatelů.

To jim umožňuje přístup k losovacím hrám s vyššími jackpoty, lepšími šancemi na výhru nebo jinými preferovanými kritérii. Kromě toho mohou hráči také rychle získat výsledky loterie prostřednictvím několika online platforem, čímž se minimalizují nevyzvednuté ceny.

Dalším faktorem, který přispívá k vysoké popularitě loterií v Bulharsku, jsou efektivní marketingové strategie používané offshore poskytovateli. Marketingové strategie pomáhají potenciálním hráčům vystavit více možností, než jaké nabízejí státní loterie.

Loterie v současné době v Bulharsku
Budoucnost loterií v Bulharsku

Budoucnost loterií v Bulharsku

Většina odborníků předpovídá, že hazardní hry zůstanou v Bulharsku legální po dlouhou dobu. To proto, že pomáhá vytvářet značné příjmy pro stát. Existuje však více náznaků, že herní prostředí bude privatizováno, což je krok, od kterého se očekává, že podnítí masivní růst v bulharském hazardním průmyslu.

Budoucnost loterií v Bulharsku
Nejčastější dotazy

Nejčastější dotazy

Jsou loterie v Bulharsku legální?

Ano. Loterie jsou v současné době v Bulharsku legální, podle poslední novely zákona o hazardních hrách. Místní obyvatelé však mohou hrát pouze státní loterie. Kromě toho je nezákonné, aby jakýkoli soukromý poskytovatel zakládal své operace v zemi. Zákon také vyžaduje, aby bulharští sázkaři, kteří hrají loterii online, byli starší 18 let.

Mohou bulharští hráči hrát v mezinárodních loteriích?

Neexistují žádné zvláštní bulharské zákony, které by sázkařům zakazovaly hrát offshore tomboly. Sázkaři tak mohou hrát v nejlepších online loteriích v Bulharsku. Hraní offshore her však znamená, že bulharský regulační úřad pro hazardní hry hráče nechrání. Hráči mohou být také povinni platit daně příslušné jurisdikci.

Kolik loterií je k dispozici v Bulharsku?

Technicky vzato existuje v Bulharsku pouze jedna státní loterie, známá jako TOTO 2. Existuje však několik herních možností pro loterii, které mají nezávislé losování. Různé možnosti TOTO 2 zahrnují 6/49, 6/42, 5/35 a 5/50+1/12. Bulharští sázkaři mají navíc přístup k řadě dalších hazardních her mimo zemi zakoupením příslušných tiketů online od schválených prodejců vstupenek.

Nejčastější dotazy