Nejlepší Loterie El Gordo 2024

El Gordo je španělština pro „The Big One“ a je to název, který se obvykle dává španělské vánoční loterii (ačkoli, abychom byli spravedliví, oficiální španělský název je Sorteo Extraordinario de Navidad nebo Lotería de Navidad. Hraje se každý rok 22. prosince, a je to největší španělská loterie – odtud její název.. Nutno říci, že přísně vzato termín El Gordo označuje nejvyšší výhru v jakékoli španělské loterii.

(Výraz lze také použít docela urážlivě k označení osoby jako „Tlustý“ – ale o tom tady nebudeme přemýšlet. Když se podíváme na prize money, je to největší loterie na světě. Vstupenky stojí 20 EUR , 70 % všech prodejů vstupenek je distribuováno jako peněžní odměny a prodá se tolik vstupenek, že je k dispozici 2,31 miliardy eur na ceny a 720 milionů eur na hlavní cenu ("El Gordo").

Nejlepší Loterie El Gordo 2024
Evelyn Thompson
ExpertEvelyn ThompsonExpert
ResearcherAishwarya NairResearcher

Kde koupit vstupenky na El Gordo

Je to snadné koupit los online pro El Gordo. Webové stránky lze snadno najít a jsou příjemné. Na rozdíl od mnoha loterií nemusíte mít bydliště ve Španělsku – pokud je v jakékoli zemi, ve které žijete, legální kupovat losy do loterie, úřady ve Španělsku vám rády vezmou peníze a stejně rádi vám pošlou vaše výhry, pokud budete mít štěstí.

Historie El Gordo

El Gordo je speciální losování Lotería Nacional, španělské národní loterie provozované Loterías y Apuestas del Estado, kterou vlastní španělská vláda. Jeho historie sahá daleko do minulosti; ve skutečnosti pouze jedna loterie na světě běží nepřetržitě déle než Lotería Nacional, která uskutečnila své první losování 4. března 1812 a první vánoční losování 18. prosince 1812. Od roku 1892 se nazývá Sorteo de Navidad.

Je El Gordo legální?

Je to legální Španělsko, pokud je vám 18 nebo více let. Pokud nejste ve Španělsku, dejte si pozor! Existuje dlouhá historie lidí z celého světa, kteří dostávají dopisy, které je vyzývají ke koupi lístků v El Gordo a ujišťují je, že odesílatel dopisu je oficiální agent. Skutečnost je taková, že žádná legální španělská loterie ani žádný zástupce legální španělské online loterie nikdy nepošle takový dopis – nebo e-mail, nebo oznámení WhatsApp, nebo textovou zprávu nebo jakýkoli jiný druh komunikace – někomu mimo Španělsko.

Proč ne? Protože El Gordo, stejně jako všechny ostatní legální španělské loterie, je přístupné pouze španělským rezidentům. Nemusíte být občanem, ale musíte tam žít. A ne na dovolené – Španělsko musí být vaším trvalým bydlištěm. Pokud splňujete tento požadavek, ano, El Gordo je zcela legální.

Podvody jsou v souvislosti s El Gordo poměrně časté. Ten, který byl hlášen stále častěji, má podobu dopisu nebo častěji e-mailu, který příjemci informuje, že odesílatel – vydávající se za legálního, oprávněného zástupce španělských národních loterií – zakoupil tiket v El Gordo na příjemce (nebyl takový?) a – skvělá zpráva! – tiket vyhrál!

Stačí, když příjemce zašle své bankovní údaje a peníze mu budou připsány na účet. Velmi štědrý odesílatel této komunikace si ponechá pouze 10 % z výhry na pokrytí svých nákladů. S jedním z těchto e-mailů nebo dopisů byste měli zacházet stejně jako s jakoukoli jinou žádostí o informace o vašem bankovním účtu: ignorujte jej.

Po tom všem není nemožné, aby někdo, kdo nebydlí ve Španělsku, ale je odhodlán poletovat na El Gordo. Existují webové stránky, které zřizují adresy, díky nimž mají bydliště v zemích, kde ve skutečnosti nežijí.

Výběr správné webové stránky je důležitý, protože pokud to neuděláte, možná jste také reagovali na jeden z těch podvodů, o kterých jsme právě mluvili – a ve skutečnosti jste přesně to udělali. Ale udělejte si správnou volbu a zjistíte, že jednáte s organizací, která má integritu, která skutečně investuje vaše peníze vaším jménem a skutečně se s vámi podělí o vaše výhry.

Jak hrát El Gordo

Krátká odpověď je, kupte si lístek. Jakmile to uděláte, zbytek je ve vašich rukou. Takhle funguje loterie. Vstupenky jsou v první řadě rozděleny do deseti částí (tzv. „decimos“) a můžete si vybrat, zda si koupíte cokoliv od jedné části až po celou vstupenku.

Čísla losují žáci školy San Ildefonso, která, když tato tradice začala, byla vyhrazena pro osiřelé děti státních zaměstnanců. Další související tradicí bylo, že vítězové věnovali část svých peněžních odměn škole. Zatímco děti losují čísla, zpívají výsledky. Celé to vysílá televize.

Děti používají dvě velké kulové klece, v první z nich je 100 000 malých dřevěných kuliček, každá s jedinečným 5místným číslem tiketu, od 00 000 do 99 999, zatímco ve druhé je 1 807 malých dřevěných kuliček, z nichž každá představuje cenu. psáno v eurech:

  • 1 míček za první cenu
  • 1 míček za druhou cenu
  • 1 míček za třetí cenu
  • 2 míčky za čtvrté ceny
  • 8 míčků za páté ceny
  • 1 794 míčků na drobné ceny

Jaké jsou šance na výhru El Gordo?

Celková šance na výhru ceny je docela dobrá, 1:6,5. Samozřejmě to zahrnuje téměř 1800 malých cen; ale šance na výhru velké a druhé a třetí ceny jsou 1 ku 100 000, což je výrazně lepší šance než šance na výhru hlavní ceny v mnoha největších losováních světových loterií.

To klesá na 1 ku 50 000 u čtvrté ceny a 1 ku 12 500 u páté. Důvodem, proč jsou tyto kurzy lepší než u mnoha jiných slosování, je to, že 70 % všech prodejů vstupenek se vrací ve formě cen – a to je podle mezinárodních standardů vysoké procento.

Tipy a triky, jak hrát El Gordo

Tip číslo jedna by asi měl znít: Pokud nežijete ve Španělsku, přestěhujte se tam. další může být koupit si lístek dříve. Vstupenky jdou do prodeje měsíce před Vánocemi, počet, který se prodá, je velký, ale ne nekonečný – jde o tomboly a existuje okamžik, kdy se prodej zastaví – takže pokud chcete vyhrát, nejhorší, co se může stát, je, že čekáte příliš dlouho a všechny lístky jsou pryč. Kupte si celý lístek. A zvažte nalezení jedné z těchto webových stránek, které:

  • Umožňují vám koupit si letenku, jako byste měli bydliště ve Španělsku, i když jím nejste; a
  • Provozujte El Gordo loto syndikát.

Pokud se připojíte k syndikátu, budete se podílet na jeho výhrách. Ano, dostanete méně, než byste měli, kdybyste si koupili celý jediný tiket, který vyhrál hlavní cenu – ale šance na výhru, to je něco, bude mnohem vyšší.

About the author
Evelyn Thompson
Evelyn Thompson
About

Evelyn Thompson nebo „Lucky Evie“, jak je známá v LottoRanker, kombinuje své britské analytické myšlení s vášní pro čísla, aby čtenářům přinesla ty nejlepší loterijní strategie. Z okouzlujících ulic Londýna prochází loterijní data a zajišťuje, aby hráči měli vše, co potřebují k informovanému rozhodování.

Send email
More posts by Evelyn Thompson