Pět podivných případů výherců loterie

Novinky

2022-03-08

Vzhledem k tomu, že loterie se staly základní věcí, výherců je nespočet. Mega Millions, EuroMillions, Powerball a ostatní přivedly do centra pozornosti kdysi neznámé osoby. Ale pak, tato partie má všechny druhy postav. Existuje mnoho úspěšných příběhů pro vítěze loterie a také podivných. Tento článek sdílí pět podivných příběhů výherců loterie.

Pět podivných případů výherců loterie

Gerald Muswagon

Jedním z nejpodivnějších příběhů o loterii je Gerald Muswagon, výherce loterie v hodnotě 10 milionů dolarů v roce 1998. Když si muž z rodiny Winnipegů sebral cenu, vydal se na nákupy, koupil své rodině a přátelům luxusní auta a investoval do honosného domu, který byl v režimu párty 24/7. Byl také zapojen do několika případů se zákonem, od DUI po sexuální napadení. Nakonec zkrachoval a začal dělat podřadné práce, aby přežil, než si později vzal život. Sedm let po výhře v loterii byl Muswagon pryč.

Urooj Khan

Dalším tragickým koncem byl Urooj Khan, který byl zabit pro své bohatství, ale skutečná příčina jeho smrti vyšla až po letech. Khan byl úspěšným obchodníkem v oblasti chemického čištění, když v roce 2012 udeřil v loterii Illinois v hodnotě 1 milion dolarů. 

Rozhodl se, že místo anuity půjde za jednorázovou částku 424 500 dolarů. Netušil, že peníze povedou k jeho vraždě. Khan bohužel zemřel za méně než měsíc po výhře v loterii. Je zajímavé, že zemřel jen den poté, co mu byl zaslán šek. To, co bylo považováno za přirozenou smrt, bylo později zjištěno jako otrava kyanidem.

Jack Whittaker

Jackpot v loterii by neměl být zdrojem problémů, ale ne pro Jacka Whittakera, vítěze Powerballu s 314,9 miliony dolarů. V době, kdy vyhrával jackpot, měl Whittaker hodnotu kolem 17 milionů dolarů a žil docela dobrý život jako prezident nejvýkonnější smluvní firmy. Když ale svou výhru v loterii zinkasoval, rozpoutalo se peklo. 

Whittaker říká, že od doby, kdy vyhrál v loterii, nebyla chamtivost pod kontrolou. Cákal peníze a plýtval je ve striptýzových klubech. Stal se velkým pijanem a často se dostával do rvaček a problémů se zákonem. V době jeho smrti v roce 2020 bylo oznámeno, že Whittaker byl na mizině.

Billie Bob Harrell Jr.

Pracovník Home Depot Billie Bob Harrell Jr. viděl reklamy na loterii v televizi, billboardy, loto stránky, a dokonce i noviny a stal se štamgastem. Když dosáhl jackpotu 31 milionů dolarů, znamenalo to, že nebude pokračovat v zásobování polic. Místo toho se pustil do přemrštěného života, rozdával peníze přátelům a rodině, církvím a charitativním organizacím. 

Harrell si neuvědomil, že jeho peníze jsou to, co všichni chtějí. V prvním roce se to začalo kazit, když zjistil, že už nemá peníze. Jeho manželství se začalo zmenšovat a nakonec musel dělat podřadné práce, aby vyžil. Nakonec se Harrell z frustrace zastřelil necelé dva roky poté, co vyhrál v loterii.

Abraham Shakespeare

Život příležitostného dělníka Abrahama Shakespeara se změnil, když vyhrál Florida Lotto a získal 17 milionů z jackpotu 31 milionů. Potíže začaly, když ho jeho spolupracovník, se kterým koupil vstupenky, zažaloval. Bohužel tím jeho potíže neskončily. 

Začal bezstarostně vyhazovat peníze a jen měsíce po jeho výhře v loterii mu zbyl jediný majetek v hodnotě 1 milion dolarů a pár aut. V roce 2009 byl prohlášen za ztraceného, aby byl následující rok nalezen mrtvý. Známá Dorice Mooreová byla usvědčena z jeho vraždy a odsouzena na doživotí. Jaký byl její motiv? Shakespearovy peníze, které zpronevěřila.

Výše uvedené jsou některé z nejpodivnějších příběhů výherců loterie. Dalším zvláštním, ale zábavným příběhem je španělská reportérka Natalia Escudero. Byla tak nadšená, že má výherní lístek, že opustila svou práci v živém televizním vysílání, jen aby si uvědomila, že vyhrála pouze 5 500 dolarů.

Nejnovější zprávy

Miliardové výplaty Spark Lottery Fever
2022-11-22

Miliardové výplaty Spark Lottery Fever

Novinky