Vítěz loterie bojuje o výhru 270 000 $

Novinky

2022-08-23

Směs štěstí a bolesti potkala Alžířana poté, co vyhrál 270 000 $ loterie neočekávané v Belgii. Neznámý 28letý muž vyhrál obrovskou cenu ze stíracího losu v hodnotě pouhých 5 dolarů. Má však potíže s uplatněním své ceny, protože je neregistrovanou osobou v Belgii.

Vítěz loterie bojuje o výhru 270 000 $

Nedostatek dokladů znamená, že si nemůže otevřít bankovní účet, který je nutný pro příjem loterijních výplat přesahujících 100 000 $. To zanechalo muže v dilematu, přemýšlel, zda má v tuto chvíli štěstí nebo smůlu.

Alternativní kanály nároků

Vítěz loterie, který se zoufale snažil vybrat částku, která mu změnila život, se pokusil využít přítele, který měl správnou dokumentaci, aby pro něj výhru v Bruselu vyzvedl. Úřady však uvedeného přítele a známého zadržely pro podezření z krádeže vstupenky. Oba byli později propuštěni poté, co vítěz přiznal, že se pokoušeli s jeho souhlasem.

Vítěz nyní získal služby právníka Alexandra Verstraete, aby mu pomohl v jeho pronásledování. Verstraete už udělal pokrok. Přiměl úřady, aby se zavázaly nedeportovat vítěze, dokud nebude mít svůj pytel jmění. Právník pomáhá vítězi získat kontakt s jeho příbuznými v Alžírsku ve snaze zpracovat správnou dokumentaci. Zprávy agentury AFP naznačují, že jim loterie neodhalila dokumentaci potřebnou ke zpracování platby.

Je zajímavé sledovat, jak se událost z dubna 2022 vyvine, ale alespoň laskavost belgických úřadů nechat ho poflakovat se je chvályhodná.

Zběsilá honba za štěstím

I když je výhra v loterii čistá náhoda, Alžířan za ní opravdu šel. Opustil svůj domov země začátkem roku a cestoval do Španělska lodí. Nejkratší přechod mezi oběma pobřežími je 9hodinová cesta, která může trvat až 15 hodin. A to na dobré a legální lodi.

Poté přešel pěšky Španělsko a Francii, než vstoupil do Belgie, kde si v přístavu Zeebrugge koupil šťastný lístek. Je zajímavé pomyslet na to, co se mu asi honilo hlavou, když kupoval lístek, pravděpodobně bez peněz a unavený. Soud v Bruggách, regionu, kde byl lístek zakoupen, lístek zadržuje, dokud se záležitost nevyřeší.

První destinací vítěze byla Velká Británie, ale zdá se, že ho šťastně přesvědčilo, aby se usadil v Belgii. Říká, že peníze z odměn použije k tomu, aby si vydělal na život v Belgii. Chce si najít ženu a založit rodinu. V humorném sentimentu, který ukazuje jeho odolnost, zdůrazňuje, že chce najít ženu spíše srdcem než svými penězi.

Loterijní podmínky opět stojí v cestě

Tento incident znovu ukazuje, jak mohou být smluvní podmínky kamenem úrazu i při legitimní výhře. Když si koupil letenku, požadavky na platbu byly pravděpodobně to poslední, na co Alžířan myslel. Nyní musí projít dalším bojem, aby získal své peníze.

I když je to příjemná bolest, je vždy důležité, aby se hráči seznámili se soutěžními podmínkami, než začnou hrát. Pokud je to možné, vždy od samého začátku tyto podmínky dodržujte. Ušetří vám to spoustu bolesti a nákladů v případě velké výhry.

Doufejme, že Alžířan (možná budoucí Belgičan) obdrží svou cenu, aniž by příliš utrácel za následný proces. A splnit jeho přání dobrého života.

Nejnovější zprávy

Miliardové výplaty Spark Lottery Fever
2022-11-22

Miliardové výplaty Spark Lottery Fever

Novinky