Země

Loterie je legální formou hazardu v mnoha zemích, ale ne ve všech. Loterijní losy často prodávají státní organizace a peníze z prodeje losů jdou na financování veřejných projektů. V některých zemích však není loterie povolena a ve většině ostatních je jakákoli online loterie regulována zákony dané země.

Je legální hrát loterii, pokud je osoba vyšší než zákonný věk stanovený zákony a předpisy dané země. Zákonný věk pro hraní loterijních her se liší, ale obvykle je to 18 nebo více let. Loterie je legální ve většině částí Spojených států kromě Alabamy, Aljašky, Havaje, Mississippi, Nevady, Utahu a Wyomingu.

Země
Spojené státy
us flag

Spojené státy

Americké loterie mají dlouhou a bohatou tradici podpory důležitých veřejných prací a projektů sociální péče. Od roku 1776 používá vláda USA k získávání peněz loterie, počínaje válkou za nezávislost, která byla financována z výnosů jedné z prvních loterií v zemi. 

Zobrazit více…
Bulharsko

Zpočátku existovaly veřejné i soukromé loterie po celém Bulharsku. Vláda však v roce 2020 zakázala všechna soukromá lotto, aby zlepšila řízení hazardních her, vyřešila korupci a minimalizovala nepříznivé dopady rostoucí kultury hazardu. 

Zobrazit více…
Polsko

V Polsku se k milionářům přidávají další lidé. Loterie je zodpovědná za to, že stovky občanů přecházejí do bohatšího životního stylu. Velké výplaty podnítily popularitu polské loterie, která zahrnuje neomezené rollovery. Ve skutečnosti je matice 6/49, kterou loterie používá, snadno pochopitelná a hratelná. 

Zobrazit více…
Slovensko

Hraní loterií může být velmi obohacující, pokud jde o dobrý pocit, který vyvolává. Například účast v Mega Millions, EuroMillions nebo Powerball je sama o sobě odměňující, protože se jedná o jedny z nejprestižnějších her na světě. Kromě toho je hraní loterie jedním z mála legitimních způsobů, jak lze investovat pouhé 2 dolary a vyhrát miliony. 

Zobrazit více…
Spojené království

Nákup losů je v Anglii nesmírně populární. Ve skutečnosti si vstupenky pravidelně kupuje více než 70 % Britů. Za pouhé dvě libry má hráč šanci vyhrát lukrativní jackpot. Národní loterie má řadu oblíbených her, které spravuje Camelot UK, společnost licencovaná místní komisí pro hazardní hry. 

Zobrazit více…
Rusko

Hazardní hry jsou v Rusku nelegální, ale loterie nikoliv. Ruské loto není považováno za formu hazardu, takže obyvatelé mohou hrát bez obav z porušení zákona. Hráči online loterií by však měli být opatrní při výběru stránky. Měli by se držet legitimních loterijních her a zaregistrovat se u renomovaných platforem pro loterii online.

Zobrazit více…
Země, kde loterie není legální

Země, kde loterie není legální

Je také nezákonné v některých zemích, jako je Bangladéš, Brunej, Kambodža, Macao, Saúdská Arábie a Spojené arabské emiráty. Důvodem nezákonnosti v těchto zemích je to, že jejich vlády měly pocit, že to mezi občany vytváří nerealistický pocit naděje a iluzi bohatství.

Jsou země, kde je buď nutné mít licenci provozovatele, nebo loterie provozuje stát jako Afghánistán, Alžírsko, Angola, Ázerbájdžán, Bahrajn, Bangladéš, Bělorusko, Bolívie, Botswana, Brunej Darussalam, Burkina Faso, Kamerun, Čína (kromě Hongkong a Macao), Kolumbie, Kostarika a Kuba.

Země, kde loterie není legální
Loterie po celém světě

Loterie po celém světě

Níže jsou uvedeny některé aspekty online loterijní stránky v různých částech světa.

Mezinárodní loterie

Mezinárodní loterie se staly stále oblíbenější formou hazardních her, protože je lze snadno hrát. Čísla lze vybrat online, a to bez ohledu na to, kde se hráč nachází. Hráči mají možnost získat více šancí na výhru tím, že budou mít více tiketů, což lze provést pouze jedním nákupem.

Kromě toho existuje mnoho her, ze kterých si můžete vybrat s větší rozmanitostí možností a různými šancemi na výhru. Hráč si také může vybrat počet linií, které chce hrát, a počet mincí, které má vsadit. To umožňuje sázet tolik nebo málo, což dává hráči větší šance na výhru.

Hrají všechny národy loterii?

Podle nedávného průzkumu hrají online loterii lidé v nejméně 176 zemích, včetně Spojených států. Některé země spoléhají na loterie jako součást svých vnitrostátních příjmů tam, kde jsou legální, zatímco jiné je používají jako formu zábavy. Studie také zjistila, že loterie jsou nejrozšířenější v Asii a Africe. Vzhledem k tomu, že lidé v těchto regionech mají omezené možnosti příjmu, spoléhají při vydělávání peněz na loterie.

Jaké jsou podobnosti online loterií po celém světě?

V online loteriích po celém světě existuje mnoho podobností. Všichni mají jeden ze svých cílů, jako je získávání peněz na charitu a používání podobného systému vybírání čísel.

Většina loterií po celém světě je založena na systému losování. To znamená, že počítač nebo člověk vybere číslo a poté je předá hráči. Šance na výhru závisí na počtu hráčů a počtu vylosovaných čísel. Čím více čísel je vylosováno, tím menší je pravděpodobnost, že některý z hráčů vyhraje.

Loterie po celém světě
Jaké jsou rozdíly v online loterii po celém světě?

Jaké jsou rozdíly v online loterii po celém světě?

Rozdíl v online loterii na celém světě spočívá v tom, že některé země mají omezení, kdo může hrát a kolik může vyhrát. Dalším rozdílem je, že některé loterie jsou řízeny vládou, zatímco jiné jsou soukromé organizace.

Hráč si může koupit lístky na jakoukoli loterii online na světě pomocí kreditní karty nebo a Paypal účet, ale pokud žijí mimo státy, kde je daná loterie nabízena, nemusí být schopni získat svou cenu.

V USA existuje mnoho různých společností, které nabízejí online loterie, z nichž každá má svá vlastní pravidla a omezení. Tato konkurence vede k nižším cenám vstupenek a také pružnějším pravidlům. Online loterie v Asii obvykle provozuje jedna společnost, která může mít na trhu monopol.

Jaké jsou rozdíly v online loterii po celém světě?
Které země nejvíce sázejí?

Které země nejvíce sázejí?

Většina zemí má alespoň nějakou formu hazardu. Studie provedená Světovou zdravotnickou organizací odhaduje, že 1 % světové dospělé populace, neboli 155 milionů lidí, se věnuje hazardním hrám a rádi hraje na nejlepších online loterijních stránkách.

Hazardní hry jsou nejrozšířenější v zemích s vysokým HDP a nízkým příjmem na hlavu. Země jako Spojené státy a Austrálie mají vysoký HDP na hlavu a nízkou prevalenci hazardních her, zatímco země jako Vietnam a Čína mají nízký HDP na hlavu a vysokou prevalenci hazardu.

Kromě Spojených států jsou dalšími zeměmi s mnoha hazardními hráči, kteří hrají na nejlepších loterijních stránkách, Austrálie, Nový Zéland, Singapur, Indonésie, Kanada a Tchaj-wan.

Hazardní hry jsou legální a regulované v mnoha zemích po celém světě, ale nejvíce převládají v zemích s liberálním přístupem k hazardním hrám. Mezi tyto země patří:

 • Austrálie
 • Kanada
 • Kostarika
 • Česká republika
 • Dánsko
 • Finsko
 • Francie
 • Německo
 • Itálie
 • Japonsko
 • Lotyšsko
 • Litva
 • Lucembursko
 • Nový Zéland
 • Norsko

Online loterie jsou populární ve Spojených státech, Kanadě a Spojeném království. Popularita online loterií je v posledních letech na vzestupu. V Číně dosáhl počet lidí hrajících online loterie v roce 2020 více než 1 miliardy. Online loterijní hry jsou populární po celém světě, včetně zemí jako Indie, Čína, Malajsie, Kanada a Filipíny.

Které země nejvíce sázejí?