Miliardové výplaty Spark Lottery Fever

Novinky

2022-11-22

Jeden šťastný výherce si ještě 1,3 miliardy dolarů nepřipsal Jackpot v loterii Mega Millions v srpnu. Pozorovatelé loterie čekají, kdo vyhrál cenu. Do té doby pouhý objem hodnoty ceny podnítil obnovený zájem o nákup losů po celém světě. Velké výhry v loterii jsou nejlepším hitem za babku nebo dva a přitahují miliony spotřebitelů, kteří si každý týden kupují lístky. Když si hráči koupí vstupenky, hromadí se obrovské rekordní jackpoty, ale nikdo nevyhrává. 

Miliardové výplaty Spark Lottery Fever

Jackpot se převalí na datum dalšího kreslení a pokračuje, dokud někdo nevybere výherní čísla. Zde je seznam největších jackpotových výher v historii moderních loterií.

Nejcennější jackpoty světa pocházejí ze Španělska, kde španělská vánoční loterie nabízí největší jackpoty na světě. V roce 2012 se celkový cenový fond rovnal 4,25 miliardám dolarů v amerických dolarech v roce 2022. 

Ceny jsou však rozděleny mezi více výherců po celé zemi. V roce 2016 byl největší prize pool ekvivalentní přibližně 2,4 miliardám $. V roce 2020 byla největší cena asi 2,89 miliardy $. Vstupenky jsou předtištěny 5místnými čísly. Každá sada čísel se prodává několika různým kupujícím, což vede k několika výhercům hlavní ceny.

Spojené státy

Loterijní nadšenci po celém světě se účastní amerických Mega Millions a Powerball loterijní hry. V lednu 2016 si tři výherci Powerballu z Kalifornie, Tennessee a Floridy rozdělili jackpot ve výši 1,586 miliardy, což je dosud největší jackpot na světě. V roce 2018 odešel jediný vítěz Mega Millions z Jižní Karolíny s 1,537 miliardami dolarů před zdaněním.

Ve Spojených státech si služba interních příjmů bere 24 % všech výher v loterii přesahující 600 USD. Pro vítěze z jiné země je daňový účet vyšší, a to 30 %. 

Historicky výhry v loterii začínaly pouze jako anuitní platby, které byly výhercům distribuovány každý rok. S celosvětovou popularitou loterie však nyní manažeři nabízejí možnosti výběru peněz. Výherci loterie často přijímají hotovostní opci, která okamžitě zařadí jednotlivce do vyššího daňového pásma s nově bohatými.

Evropská unie

Naštěstí pro evropské vítěze jsou jackpoty v regionu osvobozeny od daně. Vláda hledá jiné způsoby, jak získat finanční prostředky zdaněním loterií mimo výhry. Ve Spojeném království si provozovatel hry a vláda rozdělili sázky. 

Provozovatel společnosti Camelot vkládá lví podíl ze svých příjmů na provozování loterie a udržení zisku. Vláda využívá finanční prostředky na důležité veřejné projekty v rámci iniciativy Camelot pro dobrou věc. K dnešnímu dni je největším jackpotem v historii Evropy výplata 235 milionů $ Euromillions v roce 2022.

Filipíny

Online loterie ceny na Filipínách si zaslouží čestné uznání. Jakákoli cena vyšší než 1 milion dolarů je zázrak. V roce 2018 si dva výherci rozdělili jackpot 21 milionů dolarů, což byla v té době největší částka, která kdy byla na Filipínách vyhrána.

Největší výherkyní jackpotu v historii je Gloria Mackenzie. Než Mackenzie v roce 2021 zemřela, v roce 2013 se zapsala do historických knih jako největší výherkyně tiketu na Powerball s jackpotem 590 milionů dolarů. Poté, co využila možnost výběru peněz a zaplatila daně, si domů odnesla 278 milionů dolarů. 

Polovinu výhry předala svému synovi, který také spravoval její peníze jako plnou moc. V roce 2019 zažalovala svého syna a finančního poradce, kterého si vybral, za porušení svěřenecké povinnosti při výběru investiční strategie, která ji podle ní stála miliony na poplatcích s malou návratností. V době vítězství byla Gloria 84letá vdova s malým vzděláním v oblasti finančního managementu.

Je důležité si uvědomit, že velké ceny přicházejí s odpovědností. Milionoví i miliardoví výherci hledají rady od právníků a finančních poradců, jak spravovat a investovat finanční prostředky. Vítězové dostávají četné žádosti o dary a dárkové balíčky, což je důvod, proč mnozí přijímají velké výplaty anonymně nebo si dávají čas dát věci do pořádku, než se přihlásí k získání velkých jackpotových výher.

Nejnovější zprávy

Miliardové výplaty Spark Lottery Fever
2022-11-22

Miliardové výplaty Spark Lottery Fever

Novinky