Distribuce loterií po celém světě

Novinky

2022-09-20

První záznamy o loteriích s výhrami o skutečné peníze pocházejí z 15. století. V té době byla většina loterií šitá na míru pro charitativní účely, většinou úřady. Popularita loterií se dále zvýšila, když se koncept rozšířil po celém světě.

Distribuce loterií po celém světě

Postupem času se loterie staly součástí moderní kultury, o čemž svědčí fakt, že většina zemí má loterie provozované státem. Většina vlád považuje loterijní hry za základní zdroj příjmů pro posílení svých ekonomik. Počet dobře zavedených loterií v současné době činí 180, podle informací zveřejněných World Lottery Association. Zde je rozpis různých míst.

Spojené státy a Kanada

Spojené státy jsou známé tím, že mají většina loterií v jakékoli zemi. Většina států má státní loterie, ve zbývajících se stále diskutuje, zda loterie zavést. Z 50 států mezi šest amerických států bez loterií patří Utah, Alabama, Mississippi, Aljaška, Havaj a Nevada.

Existují také dvě národní loterie, Powerball a Mega Millions. Většina dospělých v zemi někdy hrála loterie, díky čemuž jsou loterie nejrozšířenější formou hazardu v zemi.

V Kanadě nejsou loterie tak velké jako v USA. V důsledku toho jsou v zemi provozovány pouze tři loterijní hry.

Africké lotto

Loterijní hry nejsou v Africe tak populární jako v jiných regionech. V různých zemích však existuje několik loterií, což je dost na to, aby většina Afričanů mohla hrát místní loterie. 

Jedním z hlavních omezujících faktorů pro loterie v Africe jsou geografické problémy, které ztěžují přístup k místním prodejcům vstupenek. Ekonomická situace většiny zemí navíc ztěžuje občanům, aby měli volné finanční prostředky, na které by mohli použít hraní loterií.

Nicméně několik vyspělých afrických zemí má národní loterie. To zahrnuje Keňu, Nigérii, Jižní Súdán, Alžírsko, Ghanu, Mauricius, Ugandu, Maroko a Jižní Afriku. V Africe je celkem 15 loterií.

Asijské loterie

Asie je dalším kontinentem, kde se loterijní hry těší obrovské oblibě. Hraní loterijních her je většinou Asiatů považováno za způsob vyjádření podpory a sounáležitosti s komunitou. Některé asijské komunity navíc věří, že hraní loterií je způsob, jak projevit štěstí v jejich životech. Proto příslušné vlády provozují většinu loterií v Asii, aby rozdělovaly výhody více lidem.

V Asii je 29 loterií. Většina asijských zemí, včetně Libanonu, Japonska a Laosu, má každá pouze jednu loterii. Ti, kteří mají dvě loterie, jsou Mongolsko a Čína, přičemž Jižní Korea má čtyři, což je nejvyšší počet na kontinentu.

Evropské loterie

Většina prvních loterií byla organizována v Evropě v 15. století a loterie jsou od té doby stále populární. Většina evropských zemí má alespoň jednu národní loterii. Estonsko je jedinou evropskou zemí s více než čtyřmi národními loteriemi, přičemž Polsko, Litva, Lichtenštejnsko a Bulharsko mají po čtyřech loteriích. Ostatní evropské země mají dvě nebo tři loterie.

Kromě toho se v několika zemích hraje několik loterií. Dobrým příkladem je loterie Euromillions, která se hraje v devíti evropských zemích.

Lotto v Jižní Americe

V Jižní Americe je 26 různých kasin. Kromě toho mají některé jihoamerické země několik národních loterií. Například Brazílie, Barbados a Argentina mají každý tři loterie, zatímco Kostarika a Kolumbie mají čtyři.

Závěr

Obecně platí, že Spojené státy jsou nejvíce nadšenou zemí pro loterie, kde se konají asi čtvrtiny všech loterií na světě. Informace o těchto loteriích a dalších z celého světa lze nalézt na této stránce s hodnocením loterií. Očekává se, že počet loterií v nadcházejících letech poroste, a to z velké části kvůli rostoucí celosvětové popularitě loterií poháněné technologickým pokrokem ve většině zemí.

Nejnovější zprávy

Miliardové výplaty Spark Lottery Fever
2022-11-22

Miliardové výplaty Spark Lottery Fever

Novinky