Novinky

February 12, 2024

Potenciální legalizace sportovních sázek, loterií a kasin v Alabamě: příležitost, která změní hru

Jakub Svoboda
WriterJakub SvobodaWriter

Alabama je na pokraji možné legalizace sportovního sázení, státní loterie a zřízení až 10 kasin. O návrhu zákona o hazardních hrách se očekává hlasování tento týden, což je první pokus o legalizaci od zamítnutí loterie v roce 1999.

Potenciální legalizace sportovních sázek, loterií a kasin v Alabamě: příležitost, která změní hru

Možná legalizace

Pokud zákon projde zákonodárci, obyvatelé Alabamy budou mít možnost hlasovat o této záležitosti v nadcházejících všeobecných volbách v listopadu. Legislativa má za cíl zřídit státní loterii, offline i online sportovní sázení, a otevřít 10 nových kasin nabízejících stolní hry a výherní automaty.

Legislativní proces

Legislativa předložená ve Sněmovně reprezentantů sestává ze dvou dodatečných návrhů zákonů. Jeden návrh zákona bude předložen Alabamské ústavě a bude sloužit jako primární legislativa k legalizaci hazardu ve státě. Druhý návrh zákona se bude týkat provozních a lokalizačních podrobností navrhovaných kasin.

Podpora a schválení

Andy Whitt, republikánský zástupce a vůdce tvůrců legislativy, očekává, že komise rozhodne tento týden. Aby obhájci uspěli, budou potřebovat podporu jak republikánů, tak demokratů.

Umístění kasina

Z 10 navrhovaných kasin se tři budou nacházet na kmenové půdě ve vlastnictví Poarch Band of Creek Indians. Tato kasina se budou nacházet v Atmore, Wetumpka a Montgomery. Zbývajících šest kasin bude umístěno v okresech Jefferson, Greene, Mobile, Macon, Lowndes a Houston. Konečná licence bude vydána Poarch Creeks k vybudování kasina na nekmenové půdě.

Výhody pro stát

Podle navrhované legislativy budou příjmy z her zdaněny sazbou 24 %, zatímco příjmy ze sportovních sázek budou zdaněny sazbou 17 %. Ačkoli oficiální očekávání příjmů nejsou známa, příznivci odhadují, že by stát mohl ročně vydělat přes 800 milionů dolarů.

Vygenerované příjmy budou přiděleny do dvou nových fondů: Fondu loterie pro vzdělávání a Svěřeneckého fondu her. Zákonodárci budou mít pravomoc určovat, jak budou tyto prostředky každý rok využívány.

Prostředky podpoří především vzdělávání, včetně stipendií pro dvouleté vysoké školy, technické školy, místní školy a výzkumné programy na univerzitách. Kromě toho budou prostředky přiděleny na programy zdravotní péče na venkově, pomoc jednotlivcům s nízkými příjmy, infrastrukturní projekty, jako jsou silnice a mosty, a údržbu státních parků.

Regulace a dohled

Navrhované hazardní operace v Alabamě budou regulovány Alabamskou komisí pro hazardní hry, nově zřízenou agenturou odpovědnou za vydávání licencí a dohled nad veškerými hazardními aktivitami. Komise se bude skládat z devíti členů a její součástí bude i divize Gaming Enforcement Division. Kromě toho bude na Alabama Lottery Corporation dohlížet sedmičlenná rada.

About the author
Jakub Svoboda
Jakub Svoboda
O

S bystrým porozuměním hraní a hlubokou láskou ke svým českým kořenům Jakub mění krajinu online casinových průvodců tím, že do nich vnáší místní kouzlo a univerzální půvab. Jeho zručná lokalizace přináší srdce České republiky na obrazovku každého hráče.

Send email
More posts by Jakub Svoboda
undefined is not available in your country. Please try:

Nejnovější zprávy

Odhalení budoucnosti: Nárůst globálního loterijního trhu na 430,4 miliardy dolarů do roku 2031
2024-05-15

Odhalení budoucnosti: Nárůst globálního loterijního trhu na 430,4 miliardy dolarů do roku 2031

Novinky