Novinky

October 15, 2023

Po shodě všech šesti čísel se v Kalifornii prodal tiket Powerball za 1,76 miliardy dolarů

Jakub Svoboda
WriterJakub SvobodaWriter
ResearcherAishwarya NairResearcher

Konečně se stalo nevyhnutelné! 12. října 2023 vyhrál jediný tiket prodaný v Kalifornii ve Spojených státech jackpot Powerball. Stalo se tak poté, co šťastný hráč porovnal všech šest čísel ve středečním losování a vyhrál jackpot 1,765 miliardy dolarů. Jackpot má hotovostní hodnotu 774,1 milionu dolarů. 

Po shodě všech šesti čísel se v Kalifornii prodal tiket Powerball za 1,76 miliardy dolarů

Podle Powerballu přineslo losování ve středu 11. října následující sadu bílých koulí: 22, 24, 40, 52 a 64. Červený Powerball byl 10, zatímco multiplikátor Power Play byl 2x.

Zajímavé je, že společnost uvedla, že konečný počet prodejů vstupenek překonal inzerovaný odhad, což vedlo k jackpotu ve výši 1,765 miliardy dolarů v době losování. Tato cena je druhou největší v historii hraní loterijních her ve Spojených státech. Je překonán pouze tím světový rekord 2,04 miliardy dolarů Jackpot Powerball vyhrál v Kalifornii 7. listopadu 2022.

Drew Svitko, předseda produktové skupiny ve společnosti Powerball a výkonný ředitel pro Pennsylvania Lottery, poblahopřál vítězi slovy:

"Blahopřejeme nejnovějšímu Powerball miliardáři a milionům hráčů Powerball, kteří vyhráli další peněžní ceny ve včerejším losování. Již 31 let někteří hráči, kteří snili o výhře jackpotu Powerball, vzdorovali šancím, a tím pomohli vytvořit kritické financování veřejných služeb a programů podporovaných americkými loteriemi.

"Pokud jste si během tohoto jackpotu zakoupili tiket Powerball, vězte, že část tohoto tiketu zůstane ve vašem domovském státě, aby bylo lepší místo pro život."

Štěstí loterie vítěz může získat anuitní cenu ve výši 1,765 miliardy $ nebo jednorázovou výplatu ve výši 774,1 milionu $, obojí před daňovými odpočty. Pokud si anonymní hráč zvolí možnost anuity, obdrží cenu po dobu 30 let, která se každoročně zvyšuje o 5 %.

Jak se očekávalo, provozovatel loterie připomněl účastníkům napříč Spojené státy aby znovu zkontrolovali své vstupenky na jednu z devíti potenciálních cen. Losování ve středu v noci přineslo více než 5,3 milionu výherních tiketů po celé zemi, přičemž sedm tiketů z Kalifornie, Floridy, New Yorku, Oklahomy a Virginie odpovídalo všem pěti bílým koulím a vyhrálo cenu 2 miliony dolarů. 

Je to podruhé v řadě, kdy hlavní cena Powerball dosáhla hranice miliardy dolarů. V červenci tohoto roku hráč z Kalifornie porovnal všech šest čísel a vyhrál jackpotová cena 1,08 miliardy dolarů.

About the author
Jakub Svoboda
Jakub Svoboda
About

S bystrým porozuměním hraní a hlubokou láskou ke svým českým kořenům Jakub mění krajinu online casinových průvodců tím, že do nich vnáší místní kouzlo a univerzální půvab. Jeho zručná lokalizace přináší srdce České republiky na obrazovku každého hráče.

Send email
More posts by Jakub Svoboda
undefined is not available in your country. Please try:

Nejnovější zprávy

Příznaky mohou ovlivnit náš každodenní život, ale léčba je dostupná!
2024-05-20

Příznaky mohou ovlivnit náš každodenní život, ale léčba je dostupná!

Novinky