Novinky

October 2, 2023

Odměna 1,04 miliardy dolarů po posledním losování Powerball

Jakub Svoboda
WriterJakub SvobodaWriter
ResearcherAishwarya NairResearcher

Po remíze konané 30. září 2023 překonal jackpot Powerball hranici 1 miliardy dolarů. Stalo se tak poté, co byl jackpot nevyzvednutý a dosáhl 1,04 miliardy dolarů s hotovostní hodnotou 478,2 milionu dolarů pro příští slosování v pondělí večer.

Odměna 1,04 miliardy dolarů po posledním losování Powerball

Žádný tiket neměl v sobotním losování Powerball všech šest čísel. Výherní čísla byla 19, 30, 37, 44, 46 (bílé koule) a 22 (červená Powerball). Také multiplikátor Power Play byl 2X.

Losování však představovalo radostný okamžik pro více než 2,5 milionu lístků v turnaji Spojené státy. Z tohoto úžasného počtu pět tiketů odpovídalo všem pěti bílým koulím a každý vyhrál 1 milion dolarů.

Dva další vstupenky, prodávané v Indianě a Severní Karolíně, měly stejnou kombinaci bílých míčků a vydělaly 2 miliony dolarů s funkcí Power Play, která stojí navíc 1 dolar za hru. Mezi další významné výhry patřilo 55 tiketů, které vyhrály každý 50 000 $, a devět tiketů, které vyhrály každý 100 000 $.

Velká cena Powerball byla naposledy vyhrána 19. července, kdy výherní tiket v Kalifornii měl stejná čísla pro všech pět bílých a červených koulí, takže jackpot 1,08 miliardy dolarů. Od té doby nikdo nevyhrál jackpot za 32 po sobě jdoucích losování.

Tato odměna je druhým největším jackpotem v loterijní hra letošním a čtvrtým největším v celé historii loterijní hry. Edwin Castro, bývalý student státní školy z Kalifornie ve Spojených státech, je držitelem rekordu nejvyšší vítězství v Powerballu poté, co koncem loňského roku vyhrál 2 miliardy dolarů.

Pokud šťastný hráč Powerballu vyhraje jackpot v pondělí, bude mít tyto dvě možnosti:

  • Získejte cenu v odhadované hodnotě 1,04 milionu dolarů v anuitních platbách
  • Vezměte si jednorázovou částku odhadovanou na 478,2 milionu dolarů

V prvním případě, provozovatel loterie říká, že hráč dostane okamžitou platbu a poté 29 ročních plateb, které se budou neustále zvyšovat o 5 %. Odhady pro tyto dvě možnosti nezahrnují daně.

Vstupenka na Powerball stojí 2 dolary a je k dispozici ve 45 státech, District of Columbia, Portoriko a Americké Panenské ostrovy. Kresby jsou vysílány živě z losovacího studia Florida Lottery v Tallahassee v pondělí, středu a sobotu v 10:59 EST. Hráči mohou také streamovat losování na webu Powerball.com.

About the author
Jakub Svoboda
Jakub Svoboda
About

S bystrým porozuměním hraní a hlubokou láskou ke svým českým kořenům Jakub mění krajinu online casinových průvodců tím, že do nich vnáší místní kouzlo a univerzální půvab. Jeho zručná lokalizace přináší srdce České republiky na obrazovku každého hráče.

Send email
More posts by Jakub Svoboda
undefined is not available in your country. Please try:

Nejnovější zprávy

Příznaky mohou ovlivnit náš každodenní život, ale léčba je dostupná!
2024-05-20

Příznaky mohou ovlivnit náš každodenní život, ale léčba je dostupná!

Novinky