Nejmladší výherci loterie všech dob

Novinky

2022-04-12

Zatímco většina výherců loterií s velkými penězi bývají staří lidé, několik mladých hráčů si také zajistilo nejvyšší ceny. Tento článek se ponoří do života nejmladších vítězů loterií všech dob, jejich peněžních odměn a toho, kde jsou dnes.

Nejmladší výherci loterie všech dob

Jonathan "Jay" Vargas (19) - 35,3 milionů dolarů

Jonathanu Vargasovi, alias Jayovi, bylo pouhých 19 let, když v roce 2018 odešel se skvělými 35,3 miliony dolarů poté, co vyrovnal pět bílých míčků a červený míč v US Powerball, jednom z největší loterie ve světě. Život bývalého stavebního dělníka se náhle změnil, ale pak jeho příběh neskončil dobře. Žil ve velkém a jeho majetek se velmi rychle zmenšoval, i když se zapsal do kurzu osobních financí. Investoval do ryze ženské wrestlingové show, ale show prudce klesla v pokladně hned po jediné sezóně. To byl začátek jeho konce. Dnes se říká, že Jay je na mizině!

Shane Missler (20) – 451 milionů dolarů

Dalším šťastným mladým výhercem loterie je Shane Missler, který se ve 20 letech stal milionářem poté, co vyhrál jackpot Mega Millions v roce 2018. Byl jediným výhercem jackpotu Mega Millions v hodnotě 451 milionů dolarů, ale rozhodl se odnést si domů jednorázovou částku 281 874 999 dolarů. Naštěstí pro Misslera absolvoval kurz finančního managementu a prostřednictvím svého právního zástupce se mu podařilo udržet nad vodou, na rozdíl od jiných mladých výherců loterií, kteří vyfoukli jmění.

Michael Carroll (19) – 9,7 milionů liber

Michael Carroll ve věku 19 let vyhrál v roce 2002 v národní loterii skvělých 9,7 milionu liber. Nicméně, stejně jako u většiny mladých výherců loterie, i jeho byl smutný příběh. Rodák z Norfolku se poté vydal na utrácení, koupil si sídlo se šesti ložnicemi za 340 000 liber, než začal žít zhýralý život. Velkou část aut, která si koupil, také promarnil na demoličních derby na svém dvorku. Netrvalo dlouho a smůla ho dostihla. Promrhal všechny peníze a vrátil se ke své práci binmana.

Ianthe Fullagar (18) – 7 milionů liber

V pouhých 18 letech získal Fullagar podíl z jackpotu Euromillions a v roce 2008 si domů odnesl neuvěřitelných 7 milionů liber. V té době náctiletý pracoval jako servírka za 4,75 liber za hodinu. Ale na rozdíl od mnoha loterijních výherců, kteří své peníze promrhali, Fullagar udělal moudré investice. Dva roky poté, co dosáhla jackpotu, byla zařazena na 27. místo nejbohatšího člověka v roce 2010 na seznamu bohatých ve Spojeném království.

Tracey Makin (16) – 1 milion eur

Mezi nejmladší výherce loterie patří Tracy Makin, která v roce 1998 vyhrála v loterii Lucky Dip výhru ve výši 1 milion eur. Bývalá obsluha supermarketu okamžitě dala výpověď a soustředila se na investování svých peněz. S pomocí rodičů učinila několik moudrých rozhodnutí, která jí umožnila zůstat nad vodou po všechna ta léta.

Callie Rogers (16) – 1,9 milionu liber

Příběh Callie Rogersové, šťastné britské občanky, která v roce 2003 vyhrála 1,9 milionu liber, je také smutný. V pouhých 16 letech byla milionářkou, ale věci začaly jít na jih téměř okamžitě poté, co zinkasovala peníze. Vydala se na bujaré nákupní horečky. Nejprve si nechala provést operaci zvětšení prsou za 11 500 liber, koupila si bungalov za 180 000 liber, utratila 250 000 liber za kokain a 300 000 liber za oblečení. Po letech se se všemi utracenými penězi pokusila o sebevraždu, ale naštěstí přežila. Do roku 2013 jí zbylo jen 2000 liber.

Výše uvedené jsou některé z nejmladších výherců loterie všech dob. Mezi další hodné zmínky patří Stuart Donnelly (17) – 2 miliony liber a Jane Park (17) – 1 milion liber. Výhra jackpotu v loterii může skutečně změnit život, ale pak, bez patřičného finančního vědomí, mohou peníze odejít stejně rychle, jako přišly, a zanechávají vítěze v bídě.

Nejnovější zprávy

Miliardové výplaty Spark Lottery Fever
2022-11-22

Miliardové výplaty Spark Lottery Fever

Novinky