Jak hrát Powerball; průvodce pro začátečníky

Novinky

2022-02-08

Powerball je jednou z největších loterií na světě. I když je šance na výhru jackpotu mizivá, vítězů Powerballu bylo mnoho. Nejlepší na Powerballu je, že pokud v žádném slosování není vítěz, částka jackpotu se zvyšuje. Tato příručka má vše pro ty, kteří chtějí zkusit své štěstí v Powerballu.

Jak hrát Powerball; průvodce pro začátečníky

Co je Powerball?

Powerball je jednou z největších loterií na světě. A to jak z hlediska velikosti jackpotu, tak i toho, kde je k dispozici. Dosud nejvýraznější částka jackpotu Powerball, která kdy byla vyhrána, činí 1,586 miliardy dolarů. Přesto to bylo rozděleno mezi tři vítěze. Přesto se vítězové měli nad čím usmívat.

Powerball je k dispozici ve 45 státech USA a ve třech dalších jurisdikcích; Americké Panenské ostrovy, District of Columbia a Portoriko. I když se jedná o americkou loterii, zúčastnit se může kdokoli, bez ohledu na místo, kde se nachází, pokud je plnoletý. Existuje mnoho online prodejců, kteří nakupují losy jménem hráčů, kteří nejsou v jurisdikcích, kde se tikety prodávají.

Jak hrát Powerball

Jak se Powerball hraje? Studna, Powerball je snadné hrát; nejsou vyžadovány žádné speciální dovednosti. Za prvé, hráči si musí koupit vstupenky dostupné v obchodech, potravinách a jak již bylo zmíněno, lze je zakoupit také online. Cena jednoho lístku na Powerball je 2 $, ale v několika jurisdikcích mohou hráči hrát Powerball Power Play za 1 $ navíc. Powerball Power Play je exkluzivní funkce, která zvyšuje nejackpotové výhry až desetkrát.

Hratelnost

Stejně jako v MegaMillions jsou i v Powerballu dva bubny. Jeden buben má bílé koule (WB) označené od 1 do 69, zatímco druhý má mocné koule (PB) označené 1 až 26. Cílem hry je porovnat výherní čísla; pět z prvního bubnu a jeden z druhého bubnu

Losování probíhá třikrát týdně. Pro začátek, losování Powerball jsou události, kdy společnost oznamuje výherní kombinace. Zatímco konečným cílem je trefit jackpot, existuje osm dalších způsobů, jak vyhrát.

Jaké jsou šance na výhru?

Jak bylo zmíněno výše, vyhrát Powerball je docela těžké. Níže jsou uvedeny šance na výhru:

  • Velká cena 40 milionů $+ (5WB + PB): jedna z 292 201 338
  • 1 000 000 $ (5WB): jeden z 11 688 053
  • 50 000 $ (4WB + PB): jeden z 913 129
  • 100 $ (4WB): jeden z 36 525
  • 100 $ (3WB + PB): jeden z 14 494
  • 7 $ (3WB): jeden z 580
  • 7 $ (2WB + PB): jeden ze 701
  • 4 $ (1WB + PB): jeden z 92
  • 4 $ (pouze PB): jeden z 38

Výhry jackpotu Powerball lze vyplatit dvěma způsoby; jednorázová částka nebo anuita. Paušální částky jsou nižší než vyhraná částka, zatímco anuity jsou vyšší než vyhraná částka.

Powerball tipy a triky

Powerball je hazardní hra, ale existuje několik tipů a triků, které zvyšují šance na výhru.

Jednou ze strategií je samozřejmě nákup mnoha tiketů, samozřejmě s různými kombinacemi. To může být nákladné, ale zvyšuje to pravděpodobnost, že trefíte jednu z výherních kombinací. Dalším tipem je připojit se k Powerball pools. 

Doufám, že jeden člen vyhraje v loterii a výtěžek pak rozdělí mezi ostatní. A konečně, identifikace společných výherních čísel může znamenat dlouhou cestu. Lotto stránky jako např Lotto Ranker máte mnoho dalších tipů, které hráčům pomohou vyhrát Powerball.

To je vše, základní průvodce, jak hrát Powerball. I když je těžké vyhrát velké vítězství, stále stojí za to to zkusit. Od zahájení této loterie byly desítky výherců, takže výhra není nemožná. Ale pak se hráči musí ujistit, že hrají zodpovědně. Powerball je návykový a neměl by nahrazovat práci nebo školu.

Nejnovější zprávy

Miliardové výplaty Spark Lottery Fever
2022-11-22

Miliardové výplaty Spark Lottery Fever

Novinky