Novinky

November 15, 2022

6 zajímavých faktů o loteriích

Jakub Svoboda
WriterJakub SvobodaWriter
ResearcherAishwarya NairResearcher

Ať už jste pragmatik, který by nikdy neuvažoval o hraní v loterii, nebo o nadějném člověku, který sní o tom, že se stane přes noc bohatým, jedním tvrdohlavým faktem je, že loterie je podmanivá bestie a počet lidí, kteří navštěvují stránky loterie, mluví za vše. 

6 zajímavých faktů o loteriích

Kromě toho je to masivní průmysl, který každoročně přináší miliardy dolarů; proto je větší než jakákoli jiná forma zábavy. Čím jsou ale loterie skutečně tak zajímavé? No, tento článek se ponoří do šesti zajímavých faktů o loterijní hry.

Největší vyhraný jackpot přesáhl 1,5 miliardy dolarů

Někteří se možná diví, jak velký může být jackpot v loterii. Ukazuje se, že může být neuvěřitelně velký. Většina loterijních hráčů zná Powerball USA, multistátní hra, kterou mohou lidé hrát prakticky odkudkoli ve Spojených státech. Tato loterie je známá tím, že v roce 2016 vygenerovala největší jackpot v historii ve výši 1,586 miliardy dolarů. Výhry byly rozděleny mezi tři tikety, ale lze si představit, že by to vyhrál jediný hráč.

Lidské mozky jsou někdy podvedeny při nákupu losů

Mnohokrát jsou lidské mozky podvedeny nákup losů. Je to proto, že vidí zveřejněné vítěze a ne poražené. Poskytovatelé loterie přitom klamou lidi, aby si mysleli, že mohou vyhrát. V některých případech hráči věří, že mohou vyhrát i po sérii proher. Jiní si dokonce myslí, že když budou hrát dlouho (mnoho let), nakonec vyhrají. 

Navíc by byla škoda, kdyby někdo, kdo hraje roky, najednou přestal. Raději by pokračovali ve hře, aby se jim neposmívali vrstevníci.

Hráči pravděpodobně nevyhrají, než si myslí

Inu, šance na výhru jackpotu v loterii jsou pro každého hráče velmi malé. To si však hráči pravděpodobně neuvědomují, pokud si kupují vstupenky. Například pravděpodobnost, že hráč vyhraje jackpot Powerball, je 1 ku 292 201 338. Šance jsou ještě horší, pokud jde o Mega Millions (1 ku 302 575 350). Ano, i když je hraní loterie zábavné, může vás to odradit, když vezmete v úvahu šance.

Hraní každého možného čísla nezaručuje výhru

Pokud si hráč koupí dostatek tiketů, aby mohl hrát každou možnou číselnou kombinaci, může nakonec utratit více, než kolik může vyplatit jackpot v loterii. Mega miliony, například nabízí asi 302 milionů různých číselných kombinací, které lze hrát, přičemž každý tiket stojí 2 dolary. To znamená, že by člověk musel utratit asi 604 milionů dolarů, kdyby měl hrát všechny možné kombinace. To by bylo hodně nad výplatou jackpotu.

Ne všechny výherní vstupenky jsou uplatněny

Jistě, výhra v loterii může komukoli nadobro změnit život. Ve skutečnosti hráči, kteří věřili, že nemají šanci, by po výhře v loterii už nikdy nehráli. Takže když někdo hraje, zkontroluje si tiket, že? 

Jak se ale ukazuje, některé loterie produkují vítěze, kteří si nikdy nedorazí, aby si svou výhru vyzvedli, a dokonce i pokusy organizátorů je oslovit jsou marné. V důsledku toho lidé každý rok přicházejí o miliardy dolarů. Proto je vhodné, aby hráči kontrolovali své tikety pokaždé, když hráli; možná vyhráli.

Téměř polovina výherců loterie pokračuje v práci

Vyhrát v loterii, koupit si vysněný dům a auto a vzdát se únavné práce; to je fantazie pro průměrného hráče loterie. Pravdou však je, že ne každý výherce loterie se vydá touto cestou. Přibližně polovina velkých vítězů pokračuje v práci. Peněz samozřejmě není nikdy dost a většina výherců má tendenci se hlásit k tomuto myšlenkovému proudu.

About the author
Jakub Svoboda
Jakub Svoboda
About

S bystrým porozuměním hraní a hlubokou láskou ke svým českým kořenům Jakub mění krajinu online casinových průvodců tím, že do nich vnáší místní kouzlo a univerzální půvab. Jeho zručná lokalizace přináší srdce České republiky na obrazovku každého hráče.

Send email
More posts by Jakub Svoboda
undefined is not available in your country. Please try:

Nejnovější zprávy

Příznaky mohou ovlivnit náš každodenní život, ale léčba je dostupná!
2024-05-20

Příznaky mohou ovlivnit náš každodenní život, ale léčba je dostupná!

Novinky