Nejlepší online loterie v Spojené království Velké Británie a Severního Irska 2023/2024

Nákup losů je v Anglii nesmírně populární. Ve skutečnosti si vstupenky pravidelně kupuje více než 70 % Britů. Za pouhé dvě libry má hráč šanci vyhrát lukrativní jackpot. Národní loterie má řadu oblíbených her, které spravuje Camelot UK, společnost licencovaná místní komisí pro hazardní hry.

Dalším přínosem již tak expanzivního prodeje losů je to, že loterie jsou vyloučeny ze zákona omezujícího hazard na obyvatele mladší 18 let. Britové ve věku 16 let si mohou kupovat losy. Výherci si mohou vybrat jednorázové platby, atraktivní bonus pro sázkaře, kteří nemusí přijímat platby na splátky.

Nejlepší online loterie v Spojené království Velké Británie a Severního Irska 2023/2024
Historie loterií ve Velké Británii
Historie loterií ve Velké Británii

Historie loterií ve Velké Británii

Anglie zahájila národní loterii v letech 1566–1569 poté, co si královna Alžběta vybrala loterii jako prostředek k získání finančních prostředků na opravy přístavu. Obyvatelé, kteří si mohli dovolit losy, vládě nedůvěřovali a považovali tuto zábavu za nemorální.

V té době si hazardní hráči zakoupili pouze 10 % z dostupných 400 000 tiketů. V následujících desetiletích anglická vláda prodala práva na losy makléřům. Makléři najali běžce, aby prodávali vstupenky. Makléři často prodávali podíly na tiketech těm hráčům, kteří si chtěli vsadit, ale neměli peníze na plnou cenu tiketu.

Kromě veřejných loterií získávaly peníze na dobré účely také soukromé loterie. Například jedna loterie vybrala peníze na pomoc skupině usadit se v Jamestownu v Americe. V roce 1826, po 250 letech provozu, se vláda vzdala loterií, kterým se kritici a některé parlamentní frakce vysmívali.

Historie loterií ve Velké Británii
Loterie v dnešní době v Anglii

Loterie v dnešní době v Anglii

Dnešní loterijní klima ve Spojeném království se výrazně liší od jeho skromných začátků. Nejpopulárnější loterie v Británii začala v roce 1994, nazvaná Britská národní loterie. V roce 2002 se název změnil na Lotto. Hráči si vyberou šest čísel od 1 do 50 nebo přijímají náhodná čísla pouze za 2 £ na řádek.

Sázející si může koupit až sedm řad za každý tiket a koupit až 10 tiketů v jednom nákupu. Loterijní losy jsou k dispozici každý den online, na pobočkách pošty au několika místních prodejců.

Do roku 2005 britská komise pro hazardní hry regulovala licencované hazardní hry v Anglii. Komise, která byla spuštěna na ochranu sázkařů i provozovatelů, dodržuje přísné zákony a pečlivě kontroluje společnosti před udělením licence k provozování činnosti na hranicích Spojeného království.

Pro sázkaře loterie nabízí šanci získat nemalé peníze za malou investici. Výhercům stačí jen shodovat šest čísel, aby vyhráli hlavní loterii. V případě více výherců se cena dělí rovným dílem.

Počínaje 5 miliony £ za sobotu a 2,5 milionu £ za středeční losování, pot narůstá do dalšího losování, pokud nikdo nevyhraje. Poté, co jackpot dosáhne výše než 22 milionů GBP, naběhne poslední čas, než regulátoři rozdělí cenu mezi sázkaře, kteří vybrali nejvíce odpovídající čísla.

Loterie v dnešní době v Anglii
Oblíbené loterijní hry britských hráčů

Oblíbené loterijní hry britských hráčů

Okamžité online výhry

Pro hráče, kteří chtějí vyhrát okamžitě, jsou vstupenkou okamžité online výhry. Některé hry s okamžitou výhrou jsou jako stírací losy a jiné zahrnují interaktivní hru, jako je házení kostkami. Hra založená pouze na štěstí nevyžaduje k vítězství žádné dovednosti ani mentální bystrost.

Hráči se registrují do hry s okamžitou výhrou. Účastníci mohou „koupit“ nebo „vyzkoušet“. Vyzkoušejte hry jsou zdarma, nevyžadují žádné platby a nenabízejí žádné výplaty. Náklady na hraní her, abyste měli šanci na výhru, se však pohybují až do 5 GBP. Ve hře s okamžitou výhrou v hodnotě 5 GBP má hráč šanci vyhrát 1 milion GBP.

Lotto HotPicks

Jeden horký lístek je Lotto HotPicks. Flexibilita je klíčem k přitažlivosti, protože sázkaři si mohou vybrat mezi 1 až 5 čísly. Výběr buď 5 nebo 1 stojí hráče pouze 1 £ za řádek. V sobotu a ve středu losují HotPicks výherní čísla. Výherní tikety se musí shodovat se všemi čísly.

Thunderball

Thunderball nabízí sázkařům šanci na půl milionu za pouhou 1 libru. S losováním v sobotu, pátek a středu si hráči kupují lístky s pěti číslicemi od 1 do 39 plus číslicí Thunderball vybranou z čísel 1 až 14.

Lucky Dip je k dispozici také pro Thunderball a dává spotřebitelům možnost zakoupit si tiket s náhodným číslem. Stejně jako ostatní hry mohou hráči využít všech sedm linií na jeden tiket, s limitem 10 tiketů na nákup – horní hranice výher Thunderballu je 500 000 GBP.

Euromiliony

EuroMillions přitahuje hráče z celého světa. Hráči kupují vstupenky z Irska, Belgie, Monaka, Španělska a řady dalších zemí. Není divu, že cena je přemrštěná, protože vítězové si v některých případech odnesou domů 174 milionů liber. Lidé platí 2,50 £ na řádek za vstupenky po celý týden v naději, že vyhrají jackpot v úterý a pátek večer.

Se sedmi řadami na tiketu a limitem 10 tiketů pro hráče, kteří se rozhodnou vsadit na více tiketů, podporují hráči po celém světě exponenciální růst jackpotů. Vstupenky jsou k dispozici v mobilních aplikacích, na webových stránkách loterií nebo u prodejců po celé zemi až do 19:30 losovacího večera.

Výběrem pěti číslic od 1 do 50 a několika šťastných hvězdných čísel od 1 do 12 se mohou sázející zúčastnit výhry. Někteří preferují Lucky Dip, proces výběru náhodných čísel. Vítězové se shodují s čísly hlavních a šťastných hvězd a získají cenu.

Oblíbené loterijní hry britských hráčů
Platební metody v Anglii

Platební metody v Anglii

Hotovost a úvěr

Hotovost je král, pokud jde o britskou loterii. Ve skutečnosti po léta regulační orgány vyžadovaly hotovost na nákup losu nebo stíracího losu. Vzhledem k tomu, že je nyní k dispozici několik loterií a mnoho občanů je nuceno kvůli pandemii zůstat doma, způsob nákupu losů se vyvíjí.

I když si sázející mohou stále zakoupit tikety na více než 5 000 poštách au prodejců v celém regionu, losy jsou nyní k dispozici také online. Web Camelotu nabízí hráčům možnost nákupu lístků Daily Play, EuroMillions, Thunderball a UK Lotto. Pokud používáte britskou debetní kartu, získají hráči, kteří vyhrají, výhry připsané zpět na debetní kartu použitou k nákupu tiketu.

Inkaso

Inovativní způsob platby pro Národní loterii zahrnuje možnost inkasa. S bankovním účtem mohou hráči povolit jednou měsíčně debet k platbě za losy. Nejsou účtovány žádné další poplatky. Stačí si vybrat hru. EuroMillions, Thunderball a Lotto přijímají platby přímým debetem. Vyberte čísla nebo si vyberte náhodný Lucky Dip. Vyberte dny slosování pro každou oblíbenou hru. Vyberte kontinuální inkaso online.

Po registraci a poskytnutí platebních údajů jsou hráči s přímým debetem nastaveni. Platby za nákupy losů pokračují automaticky a nepřetržitě, dokud hráč neinformuje národní loterii o přání zrušit povolení k inkasu.

Platební metody v Anglii
Budoucnost loterií v Anglii

Budoucnost loterií v Anglii

Od roku 2020 vytvořila pandemie Covid-19 situaci, která přinutila návštěvníky kasin dovnitř. Někteří z těchto sázkařů přešli k loterii, která výrazně přispívá k růstu online hazardu. V důsledku toho Komise přezkoumává své politiky, aby pochopila, jak nejlépe uspokojit poptávku po hazardních hrách pro online sázkaře.

Regulátoři již přistoupili k přísnějším procesům ověřování věku u hráčů. Jako popularita nákup online losů Britové se stále rozšiřují a čelí ošklivosti závislosti na hazardních hrách. Některá pravidla jsou určena k omezení závislosti u těch, kteří nejsou schopni sebekontrolovat chování.

V nadcházejících letech mohou mít přísnější předpisy dopad na trh, protože Komise se snaží udržet pevnou vládu nad politikou zavedenou na ochranu Britů a zařízení, která prodávají losy. Vysoké pokuty čekají na ty, kteří nesplní britské předpisy pro sázení. Potenciál trhu je poháněn Brity, kteří hledají zábavu a doufají, že vyhrají velké sumy peněz.

Budoucnost loterií v Anglii
Jsou loterie v Anglii legální?

Jsou loterie v Anglii legální?

V roce 1993 stanovil britský zákon o národní loterii rámec pro regulaci infrastruktury loterií v Anglii. Loterie je důležitým aspektem britské společnosti z právního hlediska. V roce 1994 se první loterie uskutečnila v listopadu. Loterie byla založena za účelem získávání finančních prostředků na dobré účely a od svého vzniku získala více než 35 miliard liber a vyplatila spotřebitelům více než 59 miliard liber na odměnách.

Zákon o národní loterii zřídil první národní loterijní úřad, který řídí, jak jsou rozdělovány výtěžky z loterie. Camelot vyhrál první britskou loterijní licenci v konkurenčním nabídkovém řízení. Národní loterijní úřad Spojeného království reguluje loterii prostřednictvím národní komise založené v roce 1999. V roce 2005 byl parlamentem ustanoven zákon o hazardních hrách, který má kontrolovat veškeré hazardní hry a přenášet pravomoci na místní úřady.

V roce 2006 tento zákon připravil půdu pro zřízení Komise pro hazardní hry Spojeného království, která v roce 2013 převzala kontrolu nad regulačními povinnostmi pro loterii, když převzala odpovědnost za Národní loterijní komisi. Komise chrání spotřebitele, reguluje společnosti, kontroluje provozovatele a zajišťuje, aby byly nejvyšší výnosy rozděleny na dobré účely.

Licencování

V roce 2007 vydala Komise pro hazardní hry Camelotu obnovenou licenci k provozování loterie. I přes výběrové řízení získala společnost v roce 2009 svou třetí licenci. Regulátoři však předpokládali, že licence bude trvat pouze deset let. Ta byla prodloužena do roku 2023.

Původně ve vlastnictví čtyř investorů, včetně Fujitsu Services a Royal Mail Enterprises, původní majitelé Camelotu od té doby prodali akcie učitelskému penzijnímu plánu Ontaria.

Mezi další povinnosti Camelotu patří marketing nových loterijních produktů, navrhování her a nabízení ochrany spotřebitelů. Jako uznání úspěchu Camelotu Británie pokračuje v obnovování smlouvy se společností a uznává její úspěch při dosahování zásadních fundraisingů pro životně důležité účely, včetně 500 milionů liber vybraných v roce 2012 na olympijské hry v Londýně.

Jsou loterie v Anglii legální?
FAQ

FAQ

Které loterijní hry jsou dostupné ve Spojeném království?

Britům je k dispozici řada loterijních her. Lotto je populární v Anglii, ale EuroMillions oslovuje hráče po celém světě a přináší vysoké jackpoty. Britové si také vybírají stírací losy Instant Win, Thunderball a Lotto Hotpicks. Všechny hlavní loterijní hry ve Spojeném království nabízejí výhercům značné ceny. Pro sázení si hráči vybírají preferovaná čísla a doufají, že se shodují s výherními čísly v každém losování loterie.

Kolik z výtěžku loterie je rozděleno na dobré účely?

Britská národní loterie si ponechává pouze 1 % výnosů z loterií. 95 % je rozděleno výhercům loterie a dobrým věcem. 4 % se použije na kompenzaci provozních nákladů. Jako jedna z nejúčinnějších a nejúčinnějších loterijních institucí na celém světě používá britská loterie výnosy k tomu, aby se změnila v celé zemi.

V roce 2017 získaly určité procento z výtěžku loterie projekty v oblasti umění, sportu, památkové péče, zdraví, životního prostředí a vzdělávání.

Popularita britské národní loterie je v ostrém kontrastu s kritikou, kterou zastánci loterií obdrželi na počátku legalizace loterií v zemi. Hráči, kteří podněcují růst na národní i mezinárodní úrovni, nadále riskují výhry velkých jackpotů.

Od 500 000 GBP do více než 60 milionů GBP rostou jackpoty společně s rostoucí účastí Britů z celé země. Komise a její dodavatel, společnost Camelot, známá svými účinnými provozními postupy, vytvořila robustní loterijní infrastrukturu, která nadále získává miliony na podporu důležitých veřejných a sociálních projektů po celém Spojeném království.

FAQ