Lottery Payout Options

Takže jste vyhráli loterii se zlatým tiketem. Pokud jde o „problémy, které je lepší mít, než nemít“, vybrat si, jak chcete získat cenu v loterii, patří mezi ty nejlepší.

Pokud jste šťastným výhercem loterie, můžete si vybrat, zda vám bude výhra vyplacena buď jako anuita, nebo jako jednorázová částka. Která volba je lepší? To je něco, co je založeno na vašem vlastním jedinečném souboru okolností. V této příručce projdeme výhody a nevýhody každé alternativy a poté vám pomůžeme vybrat cestu, která vám přinese největší úspěch.

Co se stane, když vyhrajete v loterii?
Co se stane, když vyhrajete v loterii?

Co se stane, když vyhrajete v loterii?

Co byste měli očekávat, pokud se čísla na vašem tiketu shodují s čísly na obrazovce? Nakonec, jak postupujete při vyzvednutí ceny?

Nespěchejte si pro výhru hned poté, co zjistíte, že vaše vstupenka je vítězná.

Při přijímání opatření k ochraně výherního tiketu a identity je také dobré kontaktovat spolehlivé odborníky. Když je budete mít na své straně, může vám to pomoci zvládnout vaše nově nalezené peníze a zabránit tomu, abyste museli ve svém životě provádět nějaké zásadní úpravy.

Když se proslýchá, že jste zbohatli, budete zaplaveni žádostmi o dary od všech od organizací po dlouho ztracené přátele a rodinu, abych nezapomněl na finanční „experty“ soutěžící o vaši firmu. Zjistěte, zda můžete zůstat v anonymitě a vyhnout se jakýmkoli sankcím kontrolou předpisů.

Místo toho, abyste dali výpověď v práci, koupili si drahý byt, založili sbírku luxusních hodinek nebo si vzali měsíc volna na cestování po Evropě, měli byste se dostat do lepší pozice a přemýšlet o tom, čeho chcete dosáhnout. Všechny tyto aktivity přitahující pozornost přimějí lidi naslouchat.

Nedělejte žádné velké nákupy, dokud si nestanovíte své osobní a finanční cíle. Mějte prozatím své výdaje pod kontrolou a užívejte si svůj úspěch nenápadným způsobem.

Pokud ještě nemáte závěť, nyní je skvělá příležitost sepsat závěť a nechat si ji dosvědčit. Pokud se chcete ujistit, že jsou vaše peníze v bezpečí před podvodníky, další věcí, kterou byste měli udělat, je prozkoumat daňová pravidla státu, ve kterém žijete.

Možná byste nevěřili, že je to možné, ale někdo z vaší minulosti, například bývalý manžel nebo bývalý zaměstnanec, se může rozhodnout obrátit se na soud a strhnout část vašeho výdělku.

Co se stane, když vyhrajete v loterii?
Jak funguje výplata v loterii?

Jak funguje výplata v loterii?

Než budete moci zpeněžit své výhry, musíte ještě učinit zásadní rozhodnutí: vezmete peníze hned, nebo zvolíte rentu? Nejprve si definujme, co každá výplata obnáší, takže tento průvodce vám pomůže učinit informované rozhodnutí.

Obvykle existují dva způsoby, jak vydělat na výhru v loterii: jedna jednorázová částka nebo pravidelné platby známé jako anuita.

Několik úvah, jako je váš věk, finanční stabilita a investiční zkušenosti, vám může pomoci vybrat si, která volba je pro vás nejlepší. Otázkou je, co je výhodnější? Nejlepší postup závisí na individuálním vkusu a rozpočtových omezeních, takže vybírejte moudře.

Pro srovnání, anuita je a série plateb provádí se každý rok, zatímco jednorázová částka je jednorázový převod hotovosti. Když je tato možnost nabídnuta, naprostá většina výherců loterie volí výplatu v hotovosti. Primární výhodou je, že jsou okamžitě hladoví po všech penězích. S penězi si můžete dělat, co chcete.

Ačkoli mnoho výherců loterie odmítá možnost roční anuity, existuje jedna velká výhoda pro postupné přijímání výher: funguje jako karta „do-over“. Je všeobecně známo, že mnoho výherců v loterii rychle prorazí své jmění. Pokud to první rok nepůjde dobře, budete stále dostávat roční výplatu a máte spoustu příležitostí ke zlepšení.

Jak funguje výplata v loterii?
Jak dlouho trvá získání výplaty z loterie?

Jak dlouho trvá získání výplaty z loterie?

Každá loterie má svůj harmonogram a způsob ověřování tiketů a předávání cen. Pravidla pro americké loterie jako Powerball a Mega milionya dokonce i loterie na státní úrovni se liší od loterií ve Spojeném království.

Když už to bylo řečeno, nemáte se čeho bát. Můžete očekávat, že peníze, které vám dluží, obdržíte v přiměřené době.

Existuje však jedna konstanta: období, po které musíte jízdenku účtovat. Bez ohledu na to, kde vstupenku získáte, musíte ji podepsat jako důkaz, že jste vlastníkem.

Ačkoli většina loterijních webů poskytují jednoroční období odkladu pro vyplacení ceny, některé umožňují výhercům sedět na svých penězích až tři roky.

Čekání se může zdát nekonečné, ale pamatujte, že nejlepší bude, když si uděláte čas. Výhra v loterii by mohla ohrozit vaši bezpečnost. Počkejte alespoň dva až tři měsíce poté, co opadne počáteční veřejné vzrušení, než si vyzvednete hotovost.

Budete mít více času na to, abyste zjistili, jak je získáte a spravujete peníze, a také si vyberete profesionální tým, který vám a vašim blízkým pomůže zajistit silnou budoucnost.

Jak dlouho trvá získání výplaty z loterie?
Která loterie dává nejvíce peněz?

Která loterie dává nejvíce peněz?

Podívejme se na přízemí – neboli počáteční jackpot – protože vytváří precedens pro slušnou výplatu jackpotu v loterii. Počáteční jackpot je částka, do které je jackpotová výhra v loterii po výhře vrácena.

Na rozdíl od fixních jackpotových odměn, jako je výplata 25 000 $ Texas Cash Five nebo hlavní cena 1 milion $ v AU Australia Monday Lotto, loto se startovacím jackpotem se může s každým přehozením dále zvyšovat, dokud nedosáhne limitu loterie nebo není vybráno.

Spojené státy a Evropa jsou domovem největších světových počátečních loterijních jackpotů. Jak americké jackpoty Powerball, tak Mega Millions jsou největší na světě. Jackpot pro obě loterie se převaluje na novou částku kolem 20 milionů dolarů, kdykoli je vyhrán.

Největší výhry v několik loterií s tímhle se ani nesrovnávej! Je důležité si pamatovat, že o inzerovaném jackpotu oficiálně rozhodují prodeje her a úrokové sazby a je vyhlašován před každým slosováním.

EuroMillions, celoevropský fenomén, se může pochlubit druhým největším nabízeným jackpotem. Jackpot začíná na 17 milionech EUR a zvyšuje se pomocí rolloverů, dokud nedosáhne svého maximálního limitu.

Další celoevropský favorit, EuroJackpot, s třetím největším počátečním jackpotem. Tato loterie má počáteční jackpot ve výši 10 milionů EUR, slušné šance na výhrua značnou fanouškovskou základnu, takže odměna je často vyhrána mnohem dříve, než dosáhne svého stropu.

Která loterie dává nejvíce peněz?
Která možnost výplaty v loterii je nejlepší?

Která možnost výplaty v loterii je nejlepší?

Jak již bylo zmíněno výše, obě loterijní výplaty mají své opodstatnění. Zde uvedeme výhody a nevýhody jednotlivých možností výplaty.

Možnost výplaty jednorázové částky

Výherci mohou přijmout jednorázovou výplatu v hotovosti. V případě jackpotu ve výši 200 milionů eur může vítěz získat 140 milionů eur v hotovosti po zdanění a poplatcích.

Při zvažování daní je výhodnější paušální částka. Investiční experti se shodují, že jednorázová částka má potenciál generovat výnosy vyšší než garantované minimum 200 milionů dolarů. Prvním krokem je zjistit, kolik z výplaty v hotovosti hodláte ihned utratit.

Jednou z hlavních obav je, že neopatrní vítězové mohou plýtvat svým jměním pro sebe, své blízké a hodné věci. Slavní lidé, sportovci a běžní lidé, kteří vyhráli loterii, byli zdokumentováni, že promarnili své jmění až do bodu, kdy vyhlásili bankrot.

Anuitní varianta

Splátky jsou vypláceny jako jedna okamžitá platba následovaná 20+ splátkami.

Hlavní výhodou získání anuity se značnou částkou peněz je klid, který přichází s vědomím, že vám peníze nikdy nedojdou minimálně dalších 30 let. To by mohlo poskytnout úlevu fiskálně konzervativním lidem nebo lidem, kteří nedokážou ovládat své výdajové návyky.

Nebezpečí však existují. Za 30 let může subjekt provádějící výplatu vyčerpat své zdroje. Samozřejmě vždy riskujete, že nebudete žít tak dlouho, abyste své jmění utratili.

Kromě toho je zde problém daní z nemovitosti, které by byly uvaleny na váš majetek velmi strmou sazbou, pokud byste zemřeli dříve, než by byly vyplaceny všechny splátky.

Nejoblíbenější způsob, jak získat své výhry

Obecně platí, že menší výhry lze získat jako hotovost prostřednictvím registrovaných a legitimních lotto prodejen. Pro větší částky, některé země pošlete to poštou. U jackpotů a extrémně vysokých částek je nejlepší získat je bankovním převodem. Je lepší se vyhnout používání kryptoměn, protože jsou nestálé a mohou ohrozit vaše prostředky.

Která možnost výplaty v loterii je nejlepší?
Jsou výhry v loterii zdaněny?

Jsou výhry v loterii zdaněny?

Jakákoli cena, kterou získáte, ať už jsou to peníze, předmět, výlet nebo služba, podléhá zdanění. K výpočtu daní se používá tržní hodnota většiny cen.

Výhry z loterií podléhají stejným sazbám daně jako ostatní formy příjmu. Vzhledem k tomu, že tomu tak je, budou vaše zisky podléhat dani z příjmu ve stejné výši jako vaše běžná mzda. Každý rok musíte do daňového přiznání uvést celou částku, kterou získáte.

Předpokládejme, že jste v roce 2020 vyhráli v loterii 50 000 EUR a rozhodli jste se je přijímat formou anuitních plateb. Tuto částku budete muset zahrnout do svého zdanitelného příjmu za rok 2020. Totéž, pokud si v roce 2020 vezmete jednorázovou částku. Tato částka musí být také zaznamenána. Nezbytným zařízením pro tento účel je daňová kalkulačka.

Vaše výhry budou automaticky sráženy z daní. Zbývající část vaší daňové povinnosti z této odměny bude splatná při podání daňového přiznání.

Výhry v loterii jsou navíc považovány za součást majetku jednotlivce. To znamená, že po vaší smrti bude vaše pozůstalost podléhat platbám dědické daně (IHT) od vašich dědiců. Váš majetek může sestávat z peněžních fondů, nemovitostí nebo jiného cenného majetku.

Pravdou je, že pokud vyhrajete jackpot, daňoví lidé budou klepat. To však neznamená, že nemůžete najít způsoby, jak v rámci zákona minimalizovat svůj dluh vůči němu. Každoroční vyplácení anuity vám může pomoci zůstat v nižším daňovém pásmu a snížit daňovou sazbu v závislosti na tom, kolik vyhrajete.

Darování velkého množství peněz na charitu může pomoci snížit váš zdanitelný příjem. Můžete věnovat značné částky na charitu a přitom vám zbyde spousta peněz pro osobní použití, v závislosti na výši, kterou vyhrajete.

Hodláte své nově nabyté bohatství utratit za své nejbližší? Pečlivě zvažte své metody. Darovací daň se nevztahuje na peněžní dary pod určitou hranicí. Dary nebudou poskytovány přímo lékařským nebo vyšším školám.

Pokud platíte přímo matce lékařský účet nebo školné svému nejbližšímu příteli, nebudete muset transakci oznamovat jako dar pro daňové účely.

Jsou výhry v loterii zdaněny?