Loterijní lístky: Kam jdou výtěžky?

Novinky

2022-10-11

Utrácení výtěžku z loterijního losu není jen o vyplácení výher, na rozdíl od toho, co si mnoho lidí myslí; jde to mnohem dál. Například nadšenci do loterií jen zřídka myslí na centra pro seniory v Pensylvánii, třídy veřejných škol na Floridě nebo stezky v Coloradu. 

Loterijní lístky: Kam jdou výtěžky?

A přestože se konkrétní loterijní systémy v jednotlivých státech liší, realita je taková, že každý stát směřuje část výnosů z prodeje tiketů na jedinečné účely.

Distribuce výtěžku z loterijních lístků

Existují tři hlavní kategorie výnosů z loterií. Patří mezi ně distribuce do států, kde se vstupenky prodávají, režijní náklady a výhry a provize vyplácené vítězům a prodejcům vstupenek.

Zhroutit se

Obecně mezi 50 až 60 % lístek do loterie prodeje jsou vypláceny vítězům, včetně výherců malých cen a těch, kteří dosáhli jackpotu. Provize pro prodejce vstupenek, včetně vstupenek na menší ceny a jackpoty, dostávají asi 5 % z výtěžku. Ale loterie mají provozní náklady, jako jsou poplatky prodejcům, reklamy a mzdy zaměstnanců, které musí splnit. To trvá 10% nebo tak. Zbývající příjmy se rozdělí mezi zúčastněné státy na základě dohodnutého modelu, kterým by mohl být počet prodaných vstupenek.

Jak státy využívají loterijní fondy

Jak již bylo zmíněno, každý stát se rozhoduje, jak naloží se svými penězi. Přestože finanční prostředky jdou ve většině případů na veřejné školství, mnoho států je věnuje i na jiné účely. Samozřejmě, že existují mnoho loterií po celém světěa každý z nich má jasné pokyny, jak jsou peníze utráceny. 

Například 50 % z prodeje vstupenek na Powerball a Mega Millions jde výhercům loterie. To znamená, že zbývajících 50 % jde na správu loterií, právní poplatky, provize maloobchodníků a další účely, které určí stát (charita, stipendia atd.).

V Coloradu jsou charitativní prostředky distribuovány různým trustům a organizacím, jejichž cílem je chránit divokou přírodu státu. Proto podporují divokou přírodu, kdykoli si hráč koupí tiket loterie Colorado. V případě Floridy jde nezveřejněná částka z prodeje losů do státního fondu Educational Enhancement Trust Fund. Po konzultaci s floridským ministerstvem školství rozhoduje o tom, jak budou peníze vynaloženy, zákonodárný sbor státu.

Texas je dalším státem, který považuje veřejné vzdělávání za dobrou věc. Výsledkem je, že sektor od roku 1997 obdržel více než 22 miliard dolarů jako dary z loterií. V Indianě jdou výnosy z loterií do fondu Build Indiana Fund, který pomáhá provozovat projekty zaměřené na seniorské/dětské organizace, modernizovat infrastrukturu a chránit historické struktury. v rámci státu.

S výtěžkem získaným z prodeje losů Pennsylvania Lottery stát utratil nejméně 1 miliardu dolarů na několik iniciativ zaměřených na pomoc seniorům, včetně pečovatelských služeb a bezplatné dopravy.

Měl by se člověk účastnit loterijních her?

Odpověď na tuto otázku závisí na tom, proč člověk hraje loterii. I když existují lidé, kteří hrají loterijní hry pro zábavu, někteří lidé to dělají v naději, že dosáhnou jackpotu nebo alespoň vyhrají cenu, jakkoli je malá. 

Pro ty, kteří hrají loterie, aby vyhráli peníze, je třeba mít na paměti jednu věc; jejich šance na výhru jsou menší, než si dokázali představit. Loterie jsou hazardní hry, takže nikdo nemůže nic udělat, aby ovlivnil výsledek. Pokud si někdo nedokáže poradit s prohrami, pak není třeba kupovat losy.

Co ti hráči, kteří hrají pro zábavu a smíří se s prohrami? No, loterie jsou určeny pro tento druh lidí. Navíc s mnoha loterijními systémy směřujícími značnou část výtěžku ze svých tiketů na dobré účely se hráči mohou utěšovat tím, že jejich peníze jdou na pomoc někomu, i když prohrají. Pro ty, kdo mají dobromyslné srdce, se proto vyplatí hrát loterii.

Nejnovější zprávy

Miliardové výplaty Spark Lottery Fever
2022-11-22

Miliardové výplaty Spark Lottery Fever

Novinky