Loterie v různých zemích

Novinky

2022-08-09

Loterijní hry jsou v mnoha zemích přítomny již více než století. Vlády je využívaly k získávání příjmů pro různé projekty a také k poskytování zábavy svým lidem. Na většině míst nebyla loterie odsuzována jako jiné formy hazardu. K dnešnímu dni jsou loterie stále velmi populární po celém světě. Díky internetu jsou nyní ještě pohodlnější, protože hráči mají přístup k loteriím i mimo jejich země. Zde jsou některé z největších loterií na světě podle zemí.

Loterie v různých zemích

Austrálie

Provozovatelé loterií v Austrálii mají to štěstí, že získají licence na úrovni území nebo státu. Země má jak soukromý sektor, tak státní loterijní společnosti. První australská loterie se konala v Sydney v 80. letech 19. století.

Ačkoli soukromá loterie byla rychle zakázána, australská vláda založila v roce 1916 Golden Casket Art Union. Loterie byla vytvořena, aby získala peníze na projekty a charitativní organizace.

Dnes loterie v Austrálii provozuje Tatts Group na základě vládní licence v každém území nebo státě. Výjimku má pouze Západní Austrálie. Online prodej loterií je povolen v Austrálii, přičemž licencovanými prodejci jsou Jumbo Interactive a Netlotto Pty. V zemi se také konají zdravotní loterie. Nejvyšší výhra v loterii v zemi je 112 milionů australských dolarů z loterie OZ vyhrané 6. listopadu 2012.

Spojené státy

Spojené státy nemají žádnou národní loterii. To proto, že existence loterie v zemi podléhá zákonům každého státu. do roku 2011 Spojené státy měly celkem 43 loterií se sídlem ve 43 různých státech, jeden v Portoriku, na Amerických Panenských ostrovech a v District of Columbia.

Powerball byl vytvořen, aby vytvořil velmi velké jackpoty, přičemž jejími zakládajícími členy jsou Oregon, Kansas, Lowa, Západní Virginie, District of Columbia, Missouri a Rhode Island. The Big Game, nyní známá jako Mega Millions, je další velká multijurisdikční hra založená v roce 1996 Illinois, Massachusetts, Georgia, Virginia, Michigan a Maryland jako její zakládající členové. Powerball je k dispozici ve 44 jurisdikcích, s Mega Millions ve 43 jurisdikcích. Divoká karta 2 a Hot Lotto jsou také hlavní loterie v USA. Loterie Powerball drží rekord v nejvyšším jackpotu vůbec. Cena byla neuvěřitelných 1586,4 milionů dolarů.

Indie

Loterijní hry v Indii jsou kontrolovány státními vládními organizacemi. Řídí se pravidly a předpisy stanovenými federální vládou. Soukromé loterie byly zakázány zvýhodňovat státní loterie. Kerala, Sikkim, Goa a Paňdžáb provozují nezávislá loterijní oddělení. Provádějí losování jednorázových loterií a týdenní losování.

Vládní loterie je nyní legální ve 13 státech Indie. Kerala State Lotteries dosáhly v letech 2013-2014 svého největšího zisku ve výši 788,42 milionů Rs. Oddělení má více než 100 000 maloobchodních prodejců a více než 35 000 autorizovaných zástupců. Ačkoli každý stát provozuje loterie podle svých pravidel a předpisů, Indie vyžaduje, aby člověk dosáhl 18 let a více, aby se mohl zúčastnit loterie. Někteří hráči ve státech, kde je hraní loterie zakázáno, hledají online alternativy.

Spojené království

The Spojené království má jednu národní loterii. Národní loterie má hry jako Lotto Hotpicks, Thunderball, EuroMillions a Lotto. EuroMillions se hraje na evropském základě. Národní loterii provozuje National Lottery Commission na základě franšízy. Nyní je v držení Camelot Group.

Zdravotní loterie, nová soukromě provozovaná loterie, se nedávno objevila. Výskyt je do značné míry ovlivněn nejmodernější technologií, která lidem umožňuje hrát loterie z pohodlí domova. Dalšími novými loteriemi ve Spojeném království jsou loterie 49s a People's Postcode Lottery. EuroMillions si udělalo jméno tím, že drží největší evropský jackpot, jaký kdy vyhrál.

Nejnovější zprávy

Měli byste si najmout právníka v loterii, pokud vyhrajete loterii?
2023-02-28

Měli byste si najmout právníka v loterii, pokud vyhrajete loterii?

Novinky