Nejlepší Loterie Powerball 2022/2023

Jednou z největších loterií současnosti je Powerball, dříve známá jako Lotto America. Loterii provozuje nezisková organizace složená z několika amerických korporací a lobbistů, kteří pracují pod jednou střechou nazvanou Multi-State Lottery Association (MUSL). Powerball je k dispozici ve 45 státech USA a v District of Columbia, na Amerických Panenských ostrovech a v Portoriku.

Zatímco tato online loterie sídlí ve Spojených státech, mohou se jí zúčastnit i hráči ze zahraničí. Musí si však své vstupenky fyzicky zakoupit v jakékoli jurisdikci pro prodej vstupenek Powerball.

Nejlepší Loterie Powerball 2022/2023
Kde koupit vstupenky na Powerball?
Kde koupit vstupenky na Powerball?

Kde koupit vstupenky na Powerball?

Ve 45 státech, v District of Columbia, na Amerických Panenských ostrovech a v Portoriku si hráči mohou koupit lístky na Powerball na čerpacích stanicích, ve večerkách nebo v obchodech s potravinami. Pro záznam, losy do loterie Powerball se neprodávají na Aljašce, Havaji, Mississippi, Nevadě, Utahu a Alabamě.

Jak koupit los online

Lístky loterie Powerball lze zakoupit také online. Ale jen v několika státech si je mohou hráči koupit lístky do loterijní hry online, což jsou Georgia, Illinois, Kentucky, Michigan, New Hampshire, Severní Karolína, Severní Dakota a Pensylvánie.

Pro záznam, existují konkrétní stránky, kde se vstupenky na Powerball prodávají legálně ve výše uvedených státech. Tyto stránky provozuje buď státní loterijní společnost, nebo vláda. Hráči, kteří kupují vstupenky ze stránek třetích stran, riskují ztrátu výhry.

Kde koupit vstupenky na Powerball?
Historie Powerballu

Historie Powerballu

Historie Powerballu sahá až do roku 1988, kdy byla známá jako Lotto America. Ale pak, v roce 1992, se změnila na Powerball. První losování Powerball se konalo 22. dubna 1992.

Když byl představen Powerball, začal používat k losování výherních čísel dva bubny, model loterie, který převzali i další populární online loterie včetně Mega Millions, australského Powerballu, britského Thunderballu, EuroMillions a Eurojackpotu.

Největší vítězové Powerballu

V průběhu let bylo mnoho vítězů Powerballu. Od roku 2021 je největším singlem vítězem Powerballu Manuel Franco, 18letý mladík z Wisconsinu, který v březnu 2019 vyhrál neuvěřitelných 768,4 milionu dolarů. Největší cenou Powerball však zůstává 1,586 miliardy dolarů, ale byla rozdělena mezi tři vítěze z Floridy, Kalifornie a Tennessee.

Historie Powerballu
Je Powerball legální?

Je Powerball legální?

Powerball je legální ve většině států ve Spojených státech. Ale jak již bylo zmíněno dříve, některé státy zakazují Powerball a loterie obecně. Jako Aljaška, Havaj, Mississippi, Nevada, Utah a Alabama tuto loterii zakazují. Obyvatelé těchto států si však mohou zakoupit vstupenky na Powerball, pokud jsou fyzicky ve státech, které hru umožňují.

Powerball věkové limity

I když se této loterie mohou zúčastnit hráči z mnoha států USA i mimo USA, musí splnit zákonný věk v jejich jurisdikci. Například ve většině států USA musí být hráči starší 18 let, aby mohli hrát Powerball online nebo offline.

Je Powerball legální?
Daně powerballu

Daně powerballu

Kromě jurisdikce a věkových požadavků si hráči musí být vědomi daňového režimu. Powerball a další loterie podléhají federálním a možná i státním daním.

Powerball federální daně

Od roku 2021 platí vítězové Powerballu 25 % Internal Revenue Service (IRS). To platí pro všechny výhry nad 5 000 $.

Daně státu Powerball

Pokud jde o státní daně, liší se v závislosti na daňových zákonech státu. Některé státy, včetně Pensylvánie, Kalifornie, New Hampshire, Delaware, Florida, Jižní Dakota, Washington, Tennessee, Texas a Wyoming, loterie nezdaňují. Nicméně, jako Maryland a Washington DC berou téměř 9% státních daní.

Pokud jde o výherce ze zemí mimo Spojené státy, platí 30% paušální poplatek.

Daně powerballu
Jak hrát Powerball online?

Jak hrát Powerball online?

US Powerball patří mezi nejdostupnější loterie ke hraní. V zásadě se výherní čísla Powerball losují ze dvou bubnů. První buben má bílé koule (WB) očíslované od jedné do 69, zatímco druhý buben má červené koule, jinak známé jako power balls (PB), očíslované od jedné do 26.

Aby se hráč mohl dostat do hry, musí si nejprve zakoupit vstupenku v ceně 2 $ za kus. Dalším krokem je vybrat pět čísel bílých koulí z prvního bubnu a jedno číslo červené koule z druhého bubnu. Kdo si nechce čísla vybírat sám, může zvolit automatický výběr (rychlý výběr), kdy se čísla z obou bubnů vybírají automaticky.

Aby hráči vyhráli hlavní cenu Powerball, musí správně uhodnout všech pět čísel z prvního bubnu a číslo z druhého bubnu. Existuje však několik dalších způsobů, jak vyhrát tuto loterii, i když hráči zmeškají hlavní cenu.

Nezapomeň zkontrolovat výsledky powerballu po hraní této hry.

Co je Powerball Power Play?

V roce 2021 přidal Powerball další vzrušující funkci nazvanou Power Play. Pro začátek je to token, který zvyšuje výhry až pětinásobně, pokud je cena 50 000 $, a až 10krát, pokud je cena nižší než 150 000 $. Aktivace Power Play stojí 1 $ navíc. Pro záznam, Power Play je k dispozici ve všech státech a jurisdikcích, kde se prodávají vstupenky na Powerball, kromě Kalifornie.

Jak hrát Powerball online?
Jaké jsou šance na výhru Powerball?

Jaké jsou šance na výhru Powerball?

Každý, kdo si koupí tiket na Powerball, má naději, že získá hlavní cenu nebo alespoň některou z dalších nižších odměn. Ale pak je to tak náročný výkon, když je šance na výhru Powerball tak malá.

Níže jsou uvedeny některé z cen Powerball, jak je vyhrát a kurzy.

  • Velká cena 40 milionů $+ (5WB + PB): Šance jsou jedna ku 292 201 338
  • 1 000 000 $ (5WB): Šance jsou jedna ku 11 688 053
  • 50 000 $ (4WB + PB): Šance jsou jedna ku 913 129
  • 100 $ (4WB): Šance jsou jedna ku 36 525
  • 100 $ (3WB + PB): Šance jsou jedna ku 14 494
  • $7 (3WB): Šance jsou jedna ku 580
  • $7 (2WB + PB): Šance jsou jedna ku 701
  • 4 $ (1WB + PB): Šance jsou jedna ku 92
  • 4 $ (0WB+ PB): Šance jsou jedna ku 38
Jaké jsou šance na výhru Powerball?
Možnosti výplaty Powerball

Možnosti výplaty Powerball

Pokud jde o možnosti výplaty, jsou k dispozici dva způsoby.

Výherci v hodnotě nižší než 600 USD mohou své peníze uplatnit u prodejce loterie ve státě, kde si zakoupili tiket. Pokud jde o výherce jackpotu, mohou si své odměny nárokovat jako jednorázovou částku zaplacenou ve dvou splátkách nebo splátky zaplacené za více než 30 let.

Paušální platby přitahují vyšší daně a celková částka je nižší, zatímco u anuit je částka daně nižší a každá splátka je vyšší o 5 %.

Powerball Draws

Losování amerického Powerballu se koná třikrát týdně: pondělí, středa a sobota ve 22:59 ET.

Možnosti výplaty Powerball
Tipy a triky, jak hrát Powerball

Tipy a triky, jak hrát Powerball

Z výše uvedených kurzů Powerball je jasné, že trefit hlavní cenu Powerball nebo vyhrát jakoukoli jinou cenu je hora, kterou je třeba zdolat. Je to proto, že loterijní kurzy jsou tak štíhlé. Ale to neznamená, že vyhrát tuto hru je nemožné. I když je to čistě hazardní hra, některé strategie mohou hráčům pomoci zvýšit jejich šance na výhru.

Prvním důležitým tipem, jak zvýšit šance na výhru, je nákup více tiketů, samozřejmě s různými čísly Powerball. Zatímco hráč možná bude muset utratit spoustu peněz za vstupenky, může se mu to vyplatit, pokud trefí některou z velkých cen.

Dalším profi tipem je zaměřit se na standardní výherní čísla Powerball. Zatímco všechna čísla mají šanci na losování, některá byla tažena opakovaně.

Spojení loterijních skupin je také další strategií, jak vyhrát Powerball. Když hrajete jako rodina, přátelé nebo kolegové, je velká šance, že jeden z členů poolu vyhraje jackpot. Nedostatkem ale je, že prize money se bude muset dělit.

Tipy a triky, jak hrát Powerball
Zabalení

Zabalení

To je konec tohoto návodu, jak hrát loterii online. I když výhra v loterii Powerball zní nemožně, vyplatí se to vyzkoušet zakoupením online losu. Zodpovědné hraní by však mělo vždy zůstat prioritou.

Zabalení