Nejlepší Loterie La Primitiva 2022/2023

La Primitive, což znamená 'Primitive', je pravděpodobně nejstarší loterií na světě, jejíž historie sahá až do roku 1763. Je pevně oblíbená u španělských občanů a hráčů z celého světa díky svým losováním, které se každé dva týdny losuje. Má garantovaný jackpot ve výši 3 milionů eur, který se ve skutečnosti ukazuje být vyšší, protože má neomezené možnosti přetočení bez omezení jackpotu.

Aby hráči vyhráli jackpot, musí porovnat 6 čísel a číslo míče Reintegro, z nichž nejvyšší bylo 107,7 milionů eur v roce 2015. Tiket stojí pouze 1 euro za šanci vyhrát na 7 úrovních cen. Vstupenky jsou k dispozici každému, kdo je ve věku 18 a více let. Každý, kdo má bydliště ve Španělsku nebo kdo ho navštěvuje, si může zakoupit losy v loterijních prodejnách po celém Španělsku. Alternativně lze vstupenky zakoupit online na oficiálních stránkách pořadatelů, Loterias y Apuestas del Estado.

Nejlepší Loterie La Primitiva 2022/2023
Kde koupit vstupenky na La Primitiva
Kde koupit vstupenky na La Primitiva

Kde koupit vstupenky na La Primitiva

Hráči mimo Španělsko si mohou snadno koupit lístky do loterie La Primitiva prostřednictvím webové stránky třetí strany. Tyto webové stránky budou kupovat vstupenky pro zahraniční hráče prostřednictvím jejich agentů sídlících ve Španělsku.

Kde koupit vstupenky na La Primitiva
Historie La Primitiva

Historie La Primitiva

La Primitiva je úředník loterie ve Španělsku která má své kořeny již v osmnáctém století. Zavedl jej španělský král Carlos III. jako prostředek k generování peněz na veřejné služby, které by jinak byly financovány tím, že by na obyvatele Španělska byly vyšší daně.

Původně byla známá jako „Loteria por Numeros“ (Loterie podle čísel) a konala se v roce 1763, přičemž 75 % z prodeje vstupenek šlo na ceny. Moderní název La Primitiva vznikl v roce 1812, ale byl zrušen královským dekretem o 50 let později v roce 1862.

S rostoucími požadavky na více loterií ve dvacátém století byla La Primitiva v roce 1985 znovu spuštěna Organismo Nacional de Loterias y Apuestas del Estado, vládním orgánem zabývajícím se španělskými loteriemi. Původní hra neobsahovala míč Reintegro, který byl do hry zaveden v roce 1991.

La Primitiva byla obrovským úspěchem a byla katalyzátorem pro založení dvou dalších španělských loterií, BonoLoto v roce 1988 a El Gordo v roce 1993. Původně byla Primitiva otevřena pouze pro španělské občany, nyní může kdokoli hrát Primitivu online.

Historie La Primitiva
Je La Primitiva legální?

Je La Primitiva legální?

Každý, kdo je starší 18 let, může hrát La Primitiva osobně nebo prostřednictvím her online loterijní tiket. Kdysi byl vyhrazen pouze pro španělské občany, nyní jej mohou hrát turisté ve Španělsku od španělského nařízení o hazardních hrách (zákon 13/2011). Vzhledem k tomu, že pobyt ve Španělsku není nutný, mohou hráči z celého světa hrát tak, že si koupí loterijní tiket online od agenta třetí strany.

Protože tito agenti nakupují vstupenky jménem svých zákazníků, je to pro ně legální. Hráči se musí ujistit, že webové stránky, se kterými hrají, jsou řádně licencovány, aby chránili sebe a své osobní údaje.

Je La Primitiva legální?
Jak hrát La Primitiva

Jak hrát La Primitiva

Hrajte Primitiva online pro větší pohodlí, pokud jste fyzicky ve Španělsku. Tito hráči a hráči jinde budou muset vědět, jak hrát Primitiva online, aby si užili zaručený jackpot ve výši 3 milionů eur a 6 dalších úrovní cen. La Primitiva se losuje jednou za dva týdny ve čtvrtek a sobotu v Madridu ve 20:30 GMT a stojí 1 euro.

Hráči si musí vybrat 6 čísel ze skupiny 49 a vybrat číslo mezi 0-9 pro míč Reintegro. Během losování je vybráno 6 čísel následovaných 7., které se nazývá doplňkový míček, a poté je vybráno číslo míče Reintegro ze samostatného bubnu.

Aby hráči vyhráli jackpot, musí uhodnout prvních 6 čísel následovaných číslem Reintegro. Pokud hráč odpovídá pouze číslu Reintegro, bude mít nárok na vrácení ceny vstupenky, což je cena 7. úrovně. Hráči, kteří spojí doplňkové číslo s 5 výherními čísly, vyhrají cenu třetí úrovně.

Nejmenší počet výherních čísel, která získá cenu, jsou 3 čísla. Výhra každé úrovně není pevná a je určena jako různá procenta peněz vybraných z prodeje vstupenek.

Jak hrát La Primitiva
Jaké jsou šance na výhru La Primitiva?

Jaké jsou šance na výhru La Primitiva?

Pravděpodobnost výhry jackpotu (6 čísel + míč Reintegro) v této online loterii je téměř 1 ku 140 milionům. To znamená, že je docela těžké vyhrát jackpot, ale stále nabízí lepší kurzy než třeba USA PowerBall. S garantovaným jackpotem ve výši 3 milionů eur mohou být tyto jackpotové ceny relativně malé, ale s častým opakováním a bez jackpotového stropu mohou být výhry velmi vysoké.

Rekord byl stanoven v roce 2015, kdy jeden hráč odešel s 201,7 miliony eur poté, co se jackpot převalil 56krát. Hráči však stále mohou vyhrát více než 1 milion eur za dorovnání 6 čísel s kurzem 1 ku téměř 14 milionům.

Možná nejlepší na hraní Primitiva jsou příznivé celkové šance na výhru, které jsou přibližně 1 ku 8, včetně pouze shodování se s míčkem Reintegro, na vrácení vstupenek. Existuje 7 úrovní cen, které nabízejí spoustu šancí na výhru ceny. Kromě shody pouze s míčkem Reintegro jsou minimální shodná čísla pro výhru ceny 3, s kurzem asi 1 ku 57 000.

Jaké jsou šance na výhru La Primitiva?
Možnosti výplaty, pokud hru vyhrajete

Možnosti výplaty, pokud hru vyhrajete

Výhry do 40 000 eur jsou osvobozeny od daně, ale na výhry nad tuto částku se vztahuje 20% sazba daně. Ovšem zahraniční hráči, jejichž zemí mít dohodu se Španělskem, může být možné získat náhradu této částky. Výhry je třeba uplatnit do 3 měsíců od slosování a jsou vypláceny pouze jednorázově.

Hráči, kteří si zakoupili tikety v loterijní prodejně, budou moci sbírat ceny až do hodnoty 2 500 eur. Větší ceny, než je tato, lze získat u vybraných bank ve Španělsku nebo návštěvou ústředí Loterias y Apuestas del Estado. Online hráči budou mít malé výhry uloženy na jejich zákaznických účtech a větší výhry budou převedeny přímo na bankovní účet hráče. Jackpotové ceny je třeba vyzvednout osobně ve výše uvedeném ústředí.

Možnosti výplaty, pokud hru vyhrajete
Tipy a triky, jak hrát La Primitiva

Tipy a triky, jak hrát La Primitiva

Loterie je ze své podstaty hra náhody, ale studium předchozích losování přineslo zajímavé statistiky. Pravděpodobně je rozumné nevybírat všechna sudá nebo všechna lichá čísla, protože statistiky ukazují, že je pravděpodobnější, že vyhraje směs lichých a sudých čísel. Statistiky také ukazují, že po sobě jdoucí čísla se losují jen zřídka, takže byste se možná měli vyhnout výběru po sobě jdoucích čísel, abyste měli větší šanci na výhru.

Výběr čísel se stejnými posledními číslicemi je také vysoce nepravděpodobné, je lepší mít řadu různých koncovek číslic. Většina lidí nesází výhradně na vysoká čísla (32-49), takže pokud by byli náhodou vylosováni, hráči s těmito čísly by měli větší šanci na výhru.

Výherní kombinace čísel jsou obvykle velmi rozmanité, takže možná bude přínosem výběr z celé řady s různými koncovými číslicemi. Existují také „šťastná“ čísla (38, 39, 47, 3, 45), která byla vylosována více než všechna ostatní čísla, takže jejich výběr může dát hráči výhodu.

Je také pravda, že některá čísla se losují jen zřídka, takže je možné, že vynechání těchto čísel může být také prospěšné. Možná nejlepší radou je pokračovat ve hře o šanci vyhrát. Jak se říká, musíte být v tom, abyste to vyhráli.

Tipy a triky, jak hrát La Primitiva