Nejlepší Loterie Austria Lotto 2022/2023

Rakušané hrají řadu národních loterií a celoevropských Euromillions, ale zdaleka nejoblíbenější domácí loterií je Austria Lotto známá jako Lotto 6/45. Jak název napovídá, vyžaduje, aby hráči vybrali 6 ze 45 čísel při losováních dvakrát týdně ve středu a neděli, která stojí pouze 1,2 eura.

Má minimální jackpot 1,5 milionu eur, který se může neomezeně opakovat, a nejvyšší vyplacený jackpot byl 14,9 milionu eur v roce 2018. Hráči mají také možnost přidat 2 sekundární hry, pokud si to přejí.

Nejlepší Loterie Austria Lotto 2022/2023
Kde koupit vstupenky na Rakousko Lotto?
Kde koupit vstupenky na Rakousko Lotto?

Kde koupit vstupenky na Rakousko Lotto?

Jak si koupit tiket do loterie Rakousko je jednoduché, protože losy do loterie Rakousko lze koupit osobně, online nebo přes mobilní aplikaci. S více než 5 000 licencovanými loterijními agenty rozprostřeno po celém Rakousku, hráči v zemi vědí, jak si snadno koupit tiket na loterii Rakousko u blízkého prodejce.

Alternativně se Rakušané mohou zaregistrovat a hrát na win2day.at na koupit los online. Lotto 6/45 je k dispozici také jako aplikace, kde bude po nákupu vystavena elektronická účtenka. Hráči z jiných zemí mohou hrát Lotto 6/45 online prostřednictvím webové stránky třetí strany.

Kde koupit vstupenky na Rakousko Lotto?
Historie rakouského lotta

Historie rakouského lotta

V Rakousku má hazard staletí historie, přičemž první loterií byla loterie Genova v roce 1751. Loterie byly původně provozovány soukromou společností, ale později je převzala vláda. Loterie jsou jedinou formou hazardních her v Rakousku, která byla vždy legální, na rozdíl od jiných forem hazardních her, které střídaly legální a nelegální status.

Přestože byly loterie vždy legální, nebyly regulovány až do roku 1986, kdy byl přijat rakouský zákon o hazardních hrách (GspG). Účelem bylo dohlížet na průmysl, aby se zajistilo, že všechny loterie fungují spravedlivě. Společnost Austrian Lottery Toto Company (později změněná na Austrian Lottery Company v roce 1991) byla založena a získala zákonná práva provozovat loterie v Rakousku.

Lotto 6/45 byla jednou z pěti loterií, které byly založeny v roce 1986 všechny státním podnikem. Lotto 6/45 se původně hrálo jednou týdně, ale pro svou oblíbenost se začalo provozovat dvakrát týdně.

Formát hry zůstal od začátku stejný. Zajímavé je, že v roce 1990 byla udělena jediná licence k vydání Rakouské loterijní společnosti (Osterreichische Lotterien), čímž se provozování rakouských loterií stalo dodnes státním monopolem.

Historie rakouského lotta
Je Rakousko Lotto legální?

Je Rakousko Lotto legální?

Loterie byly v Rakousku vždy legální a jsou regulovány státními rakouskými loteriemi na základě rakouského zákona o hazardních hrách z roku 1986. Hráči v Rakousku musí být starší 18 let, aby mohli legálně hrát loterii v Rakousku.

Abyste mohli hrát loterii online na jediném licencovaném online rakouském loterijním webu win2day.at, musíte mít také bydliště v Rakousku s rakouským bankovním účtem. Hráči mimo Rakousko mohou hrát legálně zakoupením losu online prostřednictvím agenta třetí strany.

Je Rakousko Lotto legální?
Jak hrát Rakousko Lotto

Jak hrát Rakousko Lotto

Lotto 6/45 se losuje dvakrát týdně ve středu a neděli ve Vídni, hlavním městě Rakouska. Hráči si jednoduše vyberou 6 čísel ze skupiny 1-45 čísel.

Ať už hrajete s fyzickým nebo virtuálním tiketem, hráčům se zobrazí mřížka čísel 1-45, kde hráči musí zaškrtnout políčka u vybraných čísel. V den losování bude z bubnu vylosováno 6 kuliček, přičemž jedna koule navíc funguje jako bonusová koule. Pokud hráči uhodnou všech prvních 6 čísel, vyhrají jackpot.

Existují dvě sekundární hry, které lze přidat k tiketu jednoduše zaškrtnutím políček Joker a Lotto Plus, abyste získali více příležitostí k výhře. Lotto Plus umožňuje hráčům hrát stejných 6 čísel znovu v dalším tahu, ale s ne bonusový míč je tažen.

Za 0,50 eur navíc a šanci vyhrát až 150 000 eur vyhrají hráči cenu, pokud se jim shodují alespoň 3 čísla. Pro hru Joker nemusí hráči vybírat žádná čísla, protože 6místné sériové číslo losu funguje jako hráčská čísla. Hráči potřebují mít všech 6 čísel ve správném pořadí, aby vyhráli hru Joker.

Jak hrát Rakousko Lotto
Jaké jsou šance na výhru Austria Lotto?

Jaké jsou šance na výhru Austria Lotto?

Ať už hráči hrají Lotto 6/45 osobně nebo jako online loterii, šance jsou ve srovnání s jinými národními loteriemi velmi příznivé. Celková šance na výhru ceny v jedné z 8 úrovní této loterie je 1 ku 12.

Šance na výhru jackpotu jsou 1 ku 8 145 060, což je velmi dobré v porovnání s Euromiliony s kurzem 1 ku téměř 140 milionům. Je zřejmé, že jackpot je u Euromilionů mnohem vyšší a vstupenky stojí více.

Cena druhé úrovně vyžaduje shodu 5 míčků a bonusového míčku s mnohem lepším kurzem 1 ku 1 357 510, abyste vyhráli 5/6místnou částku. Šance se snižují, když úroveň cen klesá. Nejnižší úroveň cen pouze vyžaduje, aby byl bonusový míček uzavřen s kurzem 1 ku 16, aby se cena tiketu vrátila.

Jaké jsou šance na výhru Austria Lotto?
Možnosti výplaty, pokud hru vyhrajete

Možnosti výplaty, pokud hru vyhrajete

Všechny ceny musí být vyzvednuty do 3 let od vítězného slosování, což je nejdelší období na světě pro získání ceny. Výhry ve výši 1 000 eur nebo méně lze požadovat od licencovaných maloobchodních prodejců loterie po celé zemi.

Výhry mezi 1 000 a 80 000 EUR budou vyžadovat, aby výherce vyplnil formulář žádosti, než počká 4 týdny na obdržení platby. Výhry nad 80 000 eur je třeba vyzvednout osobně u zákaznického servisu Austrian Lotteries ve Vídni. Všechny výhry jsou vypláceny jako jednorázové částky bez dostupných anuit.

Lotto 6/45 je jednou z nejlepších online loterií, protože všechny výhry jsou osvobozeny od daně. Hráči z jiných zemí by si však měli ověřit, zda bude daň splatná v jejich vlastní zemi, pokud vyhrají cenu. Online hráči automaticky obdrží výhry na svůj online loterijní účet nebo přímo na svůj bankovní účet v závislosti na částce a budou informováni e-mailem.

Možnosti výplaty, pokud hru vyhrajete
Tipy a triky hrát Austria Lotto

Tipy a triky hrát Austria Lotto

Všichni hráči na nebo offline mohou zvýšit své šance na výhru zakoupením více lístků, hraním jako součást syndikátu a hraním 2 sekundárních her. Nákup více tiketů samozřejmě dává hráči lepší šance na výhru jednoduše proto, že hraje s více číselnými kombinacemi.

Hraní se syndikátem umožňuje členům syndikátu zakoupit mnohem více tiketů, než kdyby hráli jako jednotlivci, což má za následek ještě lepší šance na výhru. Hraní 2 sekundárních her dává více šancí na výhru a jen za relativně malé množství peněz navíc.

Online hráči mohou skutečně zvýšit své šance na výhru umístěním kombinované nebo systémové sázky. To znamená vybrat až 12 čísel místo běžných 6 čísel. Tato čísla navíc povedou k dalším hrám, protože se budou hrát všechny možné kombinace 12 čísel. Více her se statisticky rovná více šancí na výhru, takže peníze navíc by mohly stát za to.

Online hráči mohou také těžit z předplatného s jejich online loterijní stránkou. To pomůže hráči zadat libovolné množství losování po stanovenou dobu, takže hráč nezapomene hrát loterii.

Tipy a triky hrát Austria Lotto